امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59735
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۵
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، علیرضا اسماعیلی ظهر امروز در همایش راهور محله جنوب کرمان اظهار داشت: کاهش شش سال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، علیرضا اسماعیلی ظهر امروز در همایش راهور محله جنوب کرمان اظهار داشت: کاهش شش سال پیاپی موج تصادفات در استان کرمان نتیجه کار جمعی بود، راهداری، هلال‌احمر، اورژانس و ... تمام این کار تیمی به این دستاورد رسید که اکنون استان کرمان در حوزه ایمنی و سلامت می‌درخشد.

وی افزود: بسیاری از افرادی که در خودرو هستند، راننده نیستند، اما به دلیل بی‌احتیاطی راننده جان خود را از دست می‌دهند، روند رو به رشد تصادفات به گونه‌ای است که در خاورمیانه 83 درصد کشته دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه امروزه حوداث رانندگی به گونه‌ای نیستند که نتوان از بروز آن جلوگیری کرد، تصریح کرد: در این زمینه کشورهای جهان کارهای اساسی انجام دادند، در مسیر رفتار، ایمنی خودرو، آمایش سرزمینی و ... کار کردند که نتیجه آن کاهش آمار کشته‌ها به حدود 380 نفر در سال در یکی از این کشورها رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ما در میان کشورهای دنیا جزو کشورهای پر تصادف دنیا نسبت به نرخ خودرو است، اما با نرم جهانی فاصله داریم، وجود آگاهی و دانش برای جلوگیری از وقوع حادثه بخش اعظم این حوادث است، اگر عوامل رفتاری که منجر به سوانح ترافیکی می‌شوند را کنترل کنیم، بسیاری از مشکلات در این زمینه رفع می‌شود.

رئیس سابق پلیس راهور کشور گفت: فاکتورها رفتاری نشان می‌دهد که بخشی از حوادث جاده‌ای ناشی از خواب آلودگی است، در این زمینه مواد روان‌گردان و الکل باید مد نظر باشد، راننده‌ای که از نظر روانی شرایط خوبی ندارد، دچار مشکل می‌شود، راننده فقط باید به رانندگی تمرکز داشته باشد.

اسماعیلی با بیان اینکه نگرش در رانندگی بسیار مهم است، ابراز داشت: نگرش صحیح نسبت به سرعت مجاز، بستن کمربند ایمنی و ... ایجاد شود، تغییر نگرش هم نیازمند علم و حوصله است، این کار یک هنر است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان راه‌های مواصلاتی زیادی دارد و مسیرهای طولانی بین شهری خطرات زیادی را ایجاد می‌کنند، اظهار داشت: اگر مسیرها شرایط لازم برای رانندگی ایمن را نداشته باشند، یک تهدید است، یکی از اقداماتی که در زمینه ایمنی جاده‌ها باید انجام شود، اصلاح معابر است، محیط ترافیکی را به گونه‌ای طراحی کنیم که میل به تخلف را بگیریم.

اسماعیلی با بیان اینکه علائم جاده‌ای نامفهوم موجب بروز تخلف می‌شوند، تصریح کرد: راه‌ها باید خود معرف باشند، علائم باید در دید راننده باشند تا راننده اجازه تخلف به خود ندهد، راه‌های روستایی یکی از تهدیدهای جدی در ترافیک کشور هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه پلیس بیان داشت: یکباره بحث مالکیت خودرو در کشور ما بالا رفت، غافل از اینکه بسترهای راه به موازات آن ایجاد نشده است، برخی از سازمانها نتوانستند خود را با شرایط مالکیت خودرو در ایران تطبیق دهند.

وی افزود: بسیج عمومی و مشارکت برای رفع مشکل ترافیک نیاز است و پلیس به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد، همه باید وارد عمل شوند، مراکز دینی و آموزشی باید این موارد را آموزش دهند، ما درباره حوادث مرگبار زیادی صحبت می‌کنیم و پیگیر آن هستیم، اما این مرگ تدریجی و خاموش گریبانگیر ما است.

عضو هیئت علمی دانشگاه پلیس گفت: یکی از اقدامات مهمی که باید انجام شود، اصلاح معابر است، مسئولان ببینند چه مسیرهایی فراوانی بالایی در حوادث ناشی از تصادف‌ها دارد، حوادث ناشی از تصادفات موتورسیکلت‌ها در کرمان زیاد است، باید به این بخش توجه کنیم و عوامل پایین آوردن حوادث را توسعه دهیم.

اسماعیلی ادامه داد: در راستای کاهش حوادث از تصادفات و فرهنگ‌سازی در این زمینه نگرش در رانندگی را باید تغییر داد، برای بچه‌ها الگوی خوبی باشیم، نقاط عبور را برای عابران پیاده تعریف کنیم.

وی بیان داشت: مهمترین مسئله در زمینه آموزش مسائل مربوط به ترافیک این است که آموزش‌‌دهندگان توانایی برقراری ارتباط را داشته باشند و سعی کنند با مصادیق محلی پیام را منتقل کنند، مهمترین مسئله در آموزش تغییر نگرش و تقویت خود کنترلی است، اگر آموزش منجر به تغییر نگرش نشود، بی‌فایده است.
انتهای پیام/80002/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها