امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59740
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۶
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، دیوان عالی اسرائیل اخیرا در حکمی، با درج «ملیت اسرائیلی» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، دیوان عالی اسرائیل اخیرا در حکمی، با درج «ملیت اسرائیلی» در شناسنامه‌ها و دیگر اوراق شناسایی مخالفت کرده است.

دیوان عالی اسرائیل این حکم را در پاسخ به درخواست گروهی اعلام کرده است که پایان دسته‌بندی‌های نژادی در فلسطین اشغالی را خواستار شده بودند.

در حال حاضر ساکنان فلسطین اشغالی در اوراق شناسایی خود بر اساس نژاد عربی، عرب دروزی، مسیحی و البته یهودی دسته‌بندی می‌شوند. یهودیان در جامعه اسرائیل از امتیازات و خدمات ویژه‌ای برخوردار هستند. در مقابل اعراب پایین‌ترین سطح خدمات را دریافت می‌کنند که این امر عملا ساختار آپارتاید و تبعیض نژاد سازمان‌یافته را ایجاد کرده است.

کمپینی که اخیرا در فلسطین اشغالی به راه افتاده، تلاش می‌کند تا این دسته‌بندی را از بین ببرد. با این حال دیوان عالی اسرائیل همچنان بر لزوم دسته‌بندی بر اساس نژاد و مذهب تاکید کرده است.

رژیم‌صهیونیستی همواره تاکید می‌کند که «اسرائیل کشوری یهودی» است. به همین جهت است که اعطای «ملیت اسرائیلی» به همه شهروندان، عملا اساس و پایه این ادعا را از بین می‌برد. در حال حاضر 8 میلیون نفر در فلسطین اشغالی ساکن هستند که 2 میلیون نفر از آن‌ها از عرب هستند.

میانگین رشد جمعیت اعراب در مقایسه با یهودیان در سال‌های گذشته بسیار بالاتر بوده و همین امر مسئولان رژیم‌صهیونیستی را نسبت به اینکه اعراب بار دیگر اکثریت نفوس در فلسطین اشغالی را به دست آورند، هراسان کرده است.

قوانین تبعیض‌آمیز در حالی تمام ساختار رژیم‌صهیونیستی را در بر گرفته که این مسئولان این رژیم همواره اسرائیل را «تنها دموکراسی واقعی خاورمیانه» معرفی می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار