امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59765
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در حاشیه اجلاس بین المجالس جهانی ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در حاشیه اجلاس بین المجالس جهانی در ژنو، با رئیس مجلس افغانستان دیدار و درخصوص مسایل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.
لاریجانی در این دیدار گفت: ما همیشه برای امنیت افغانستان تلاش می‌کنیم به ویژه با توجه به اینکه آمریکایی‌ها در افغانستان جنگ به‌راه انداختند، ظلم بزرگی به مردم این کشور شد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دموکراسی در افغانستان به توسعه آن کمک می‌کند، تاکید کرد: اگر کشورهای زورگو یک‌دهم هزینه‌هایی که برای اقدامات نظامی در افغانستان پرداخت کردند، برای آبادانی می‌دادند، وضعیت بهتر بود.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تمام تلاش خود را برای ایجاد ثبات در افغانستان به کار خواهد گرفت. پارلمان ایران هم نگاه مثبتی به استقلال و برقراری دموکراسی در افغانستان دارد.
در ادامه این نشست، رئیس مجلس افغانستان با بیان اینکه ایران و افغانستان به دلیل مشترکات مذهبی و قومی نمی‌توانند از یکدیگر جدا باشند، یادآور شد: ملت افغانستان همواره حمایت ملت ایران را در کنار خود داشته‌اند. ما به‌هیچ عنوان نسبت به نیت خیر مردم ایران و افغانستان تردید نداریم.
وی با تاکید بر اینکه افغانستان همواره موضع خود را در قبال ایران حفظ کرده است، تاکید کرد: چه نیروهای بین‌المللی در این کشور باشند یا نباشند ما به دلیل اشتراکات فراوان در کنار هم خواهیم بود.
رئیس مجلس افغانستان با بیان اینکه ملت ایران همواره کمک‌های خود را از افغانستان دریغ نکرده است، یادآور شد: بعد از حضور نیروهای بین‌المللی در افغانستان متاسفانه ما وضعیت خوبی نداشتیم و ترور و ناامنی افزایش یافته است که در این زمینه امیدواریم جمهوری اسلامی با توجه به جایگاه خود برای نجات کشورهای منطقه و دستیابی به صلح پایدار به افغانستان کمک کند.
وی با اشاره به اینکه پاکستان اقدام عملی درباره حذف طالبان نداشته است، تصریح کرد: اگرچه مذاکراتی با قطر انجام شد، اما در نهایت به نتیجه‌ای عملی منتهی نشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها