امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5977
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۲۷
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز در جمع مردم ساری با ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز در جمع مردم ساری با اشاره به شرایط امروز عرصه بین‌الملل گفت: شما تاریخ و شرایط بین‌الملل را به خوبی می‌شناسید، در سراسر تاریخ حرکت انبیاء و صالحان برای نجات و کمال انسان‌ها،بر پایی عدالت و ایجاد جامعه سعادتمندانه و حفظ کرامت انسان‌ها، بوده است و در نقطه مقابل مستکبران، بت‌پرستان، خودخواهان در طول تاریخ به موازات این حرکت تلاش کرده‌اند تا با ماهیت انسان مقابله کنند.

وی افزود: در 40 سال اخیر جنایات مستکبران، سلطه‌گری و غارت ثروت ملت‌ها به اوج خود رسیده است و له کردن ارزش‌های ملت‌ها به اوج خود رسیده است.

احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: آنها میلیون‌ها نفر را به بردگی گرفته‌اند و انسان‌ها را به زور از خانواده خود جدا می کرده و به بیگاری می بردند تا سرزمین‌های خود را آباد کنند. به این ترتیب در طول 40 سال اخیر تمام ثروت ملت‌ها غارت شد و در نقطه مقابل تحقیر و ایجاد اختلاف بین ملت‌ها به نقطه اوج خود رسید.

احمدی‌نژاد گفت: در طول 40-50 سال اخیر روش‌های بسیار پیچیده و متفاوتی برای غارت ثروت ملتها در دستور کار قرار گرفته است. با استفاده از سیستم پیچیده ارزی ثروت ملت‌ها غارت می‌شود و با بازی کردن با قیمت دلار و ارز صدها میلیارد دلار در دنیا جابجا شده و مشکلات فراوانی برای کشورهای مختلف دنیا پدیدار می‌شود.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: به فضل الهی امروز مستکبران به پایان راه رسیده‌اند و بخشی از مشکلاتی که آنها به سایر ملت‌ها منتقل می‌کردند، به سرزمین‌های خود آنان بازگشته است و مشکلات گسترده اقتصادی و فرهنگی را برای آنها ایجاد کرده‌است. آنها امروز می‌خواهند تمام ملت‌های جهان را با نفوذ و همچنین دروغ و فریب به جان یکدیگر بیندازند. امروز آنها به بهانه دموکراسی به دنبال اشغال سایر کشورها هستند، افغانستان و عراق را اشغال می‌کنند و می‌خواهند در شرق آسیا بر سر یک جزیره کوچک جنگ راه بیندازند.

رئیس‌جمهور با اشاره به تحولاتی که در طی دو - سه سال گذشته در منطقه خاورمیانه آغاز شده است، گفت: من باز هم تاکید می‌کنم که عدالت، آزادی و انتخابات حق همه است. اما باید مراقب بود تا جنگ و کشتار ایجاد نشود. امروز در سوریه چه خبر است؟ امروز چه کسی، چه کسی را می‌کشد؟ چه کسی شخص دیگری را آموزش می‌دهد تا بمب به خود ببندد و عده دیگری را در مسجد یا هیئت قطعه‌‌قطعه کند؟ به ملت‌ها و دولت‌ها عرض می‌کنم که هوشیار باشید. امروز با پول نفت ملت‌ها گروه‌های مختلف مسلح می‌شوند تا با یکدیگر بجنگند. امروز برخی از کشورها که حتی یک انتخابات و یک انقلاب را ندیده‌اند، آزادی‌خواه و انقلابی شدند و طرفدار دموکراسی هستند.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به هتک حرمت مقبره حضرت حجربن عدی (ع) گفت: یک صحابه پیامبر که 1400 سال پیش شهید شده است را از قبر بیرون آوردند تا آن را درست و شرعی دفن کنند. ما باید بدانیم که پیامبر برای مقابله با ستمگران آمد. پیامبر آمد تا جلوی تبعیض را بگیرد و عدالت را برقرار کند. آیا عدالت در کشور برقرار شده است که می خواهید شرعیات را دقیقا اجرا کنید؟

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت ساختن ایران گفت: عزیزان من امروز ایران به عنوان یک الگو در سطح جهانی مطرح است، من به عنوان خادم شما به صدها نقطه از نقاط مختلف دنیا سفر کردم و با مردم کوچه و بازار صحبت کرده‌ام. امروز تمام ملت‌ها به دنبال الگویی جدید هستند. همه آنها چشم امیدشان به ایران است. ما باید دست به دست همدیگر دهیم و کشور را بسازیم چرا که امروز ساختن ایران یک مطالبه در عرصه جهانی محسوب می‌شود.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه در جامعه الگو اولین اصل خدا است گفت: در چنین جامعه‌ای کار برای خدا، با صداقت و پاکی انجام می‌شود و فریب و دروغ و سیاسی‌کاری جایی ندارد.

وی افزود: دومین اصل یک جامعه الگو برپایی عدالت است. عدالت را باید حاکم کرد. جمهوری اسلامی ایران به این دلیل به وجود آمده که عدالت را مستقر کند، عدالت دشمنان زیادی دارد، کسانی که خود را بالاتر از بقیه می‌دانند و حق بیشتری برای خود قائل هستند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: کسانیکه رسانه و  مراکز قدرت را در دستان خود دارند باید کمک کنند تا کشور آباد شود، باید همه مشکلات به صورت ریشه‌ای حل شود، همه استعدادها باید شکوفا شود و امکانات به صورت برابر در اختیار همه قرار بگیرد.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه طرح هدفمندکردن یارانه‌ها یک قدم بزرگ اساسی در این زمینه محسوب می‌شود، گفت: مدت‌ها 70 درصد یارانه در اختیار 20 درصد از جامعه بود. امروز ما به قیمت‌های روز بیش از 300 هزار میلیارد تومان یارانه توزیع می‌کنیم و 70 درصد آن در اختیار قشر محروم قرار می‌گیرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به برخی اعتراضات نسبت به اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: به محض آغاز طرح هدفمندکردن یارانه‌ها همه چه در داخل و چه در خارج بسیج شدند و تمام توان خود را برای شکست این طرح به اجرا گذاشتند، عده‌ای می‌گفتند که مشکلات موجود هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد اما بعدها دیدند که اینگونه نیست چرا که ملت می‌بیند و مشکلات را می‌شناسد.

رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: بعدها اذعان کردند که مشکل از تحریم است اما همه چیز تقصیر دولت است که در مقابل زیاده‌روی‌ها ایستاده است و موجب این تحریم‌ها شده است.

احمدی‌نژاد گفت: به خدا که ملت ایران خواهد توانست ظرف سه تا چهار ماه تمام این مشکلات را حل کند و اگر کسی خیال کرده که ملت ایران تسلیم می‌شود بداند که اشتباه کرده است.

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه این دولت زیر منت هیچ دسته و گروهی نیست گفت: ما تا ساعت 9 صبح دوازدهم مردادماه همچنان کار خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز خرید نفت از سوی کشورهای غربی تحریم شده است اما ملت ایران به هیچ عنوان در مقابل این مسائل کوتاه نخواهد آمد، گفت: ما هم‌اکنون صندوق ملی توسعه را در اختیار داریم که در آن نزدیک به 50 میلیارد دلار ذخیره ارزی وجود دارد که برای اولین بار در این دولت است که چنین اتفاقی افتاده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به تشکیل دو ستاد معدن و کشاورزی در دولت گفت: بیش از 25 سال است که بسیاری می‌گویند ظرفیت کشاورزی کشور  به پایان خود رسیده است اما در طول چند سال گذشته میزان تولید محصولات کشاورزی، به دو برابر رسیده است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت تصمیمات خوبی در خصوص توسعه کشاورزی استان خواهد گرفت، گفت: انشاءالله در کارگروه کشاورزی استان تسهیلات و همچنین زمین و حق‌آب لازم برای توسعه محصولات کشاورزی در اختیار جوانان قرار خواهد گرفت.

رئیس‌جمهور به فعالیت‌های کارگروه توسعه معدن اشاره کرد و گفت: ظرفیت معادن در استان و همچنین کشور بسیار بالاست و جوانان ما می‌توانند در زمینه معدن، کشور را به نقاط بالایی برسانند.

همچنین رئیس‌جمهور با اشاره به برخی سخنان در مورد اینکه با اجرای طرح هدفمندکردن یارانه‌‌ها، قیمت بنزین به 7 هزار تومان رسید، گفت: این حرف کاملا دروغ است و به هیچ عنوان چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به محدودیت‌های موجود در خصوص توسعه پالایشگاه‌ها و صنایع معدنی در استان گفت: خوشبختانه این مانع هم‌اکنون برطرف شده است و انشاءالله با تصمیمات خوبی که در هیئت دولت درباره ساخت کارخانجات و تاسیسات صنعتی گرفته خواهد شد حتی یک جوان بیکار هم در استان باقی نخواهد ماند.

وی همچنین از پیگیری طرح‌های مرتبط با مسکن مهر در این استان برای حل مشکل مسکن خبر داد.

پیش از سخنرانی رئیس‌جمهور فرماندار این استان به بیان برخی نکات درباره نیازمندی‌های این استان و موفقیت‌های دولت در این عرصه پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها