امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59778
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۲
تعداد بازدید: 116
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، قانونگذاران کنگره آمریکا روز گذشته (سه شنبه) خشم خود را از اینکه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ارائه ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، قانونگذاران کنگره آمریکا روز گذشته (سه شنبه) خشم خود را از اینکه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ارائه مزایای مرگ و مقرری به خانواده نظامیان قربانی ارتش را نیز به دلیل تعطیلی دولت واشنگتن متوقف کرده اند، اعلام کردند.

بر اساس این خبر، پنتاگون به طور معمول در طول سه روز بعد از مرگ یک نظامی، مبلغی معادل 100 هزار دلار را به عنوان مقرری به خانواده وی پرداخت می کند اما با توجه به تعطیلی دولت واشنگتن، پنتاگون اعلام کرده است که دیگر در شرایط فعلی مجوزی برای پرداخت این پول ندارد.

آسوشیتدپرس در ادامه این خبر به انتقاد روز گذشته «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان کنگره آمریکا از «باراک اوباما» رئیس جمهور این کشور به دلیل توقف در پرداخت مزایای مرگ به خانواده های قربانیان نظامی در ارتش آمریکا پرداخته است.

بینر در این رابطه اعلام کرد که کنگره آمریکا پیش از تعطیلی دولت واشنگتن در تاریخ 1 اکتبر با تصویب یک قانون جدید، مجوز گسترده ای را به پنتاگون داد تا این وزارت خانه پرداخت صورت حساب هایی مانند مزایای مرگ را ادامه دهد.
رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان گفت: صادقانه بگویم که فکر می کنم خودداری از پرداخت این مزایا، شرم آور است.

این چهره جمهوریخواه همچنین تاکید کرد که مجلس نمایندگان آمریکا امروز چهارشنبه به این مشکل رسیدگی خواهد کرد؛ بینر همچنین از اوباما خواست تا قانون مصوب جدید کنگره آمریکا را که هدف از آن ادامه پرداخت مزایای مرگ به خانواده های قربانیان نظامی ارتش آمریکا است، امضا و قانونی کند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، 17 خانوار نظامیان آمریکایی که از زمان تعطیل شدن دولت واشنگتن تاکنون مرده اند، هنوز مزایای مرگ را دریافت نکرده اند و این سازمان های خیریه خصوصی هستند که برای پوشش هزینه این خانواده ها پیش قدم شده اند و کنگره آمریکا نیز در تلاش است تا پرداخت این هزینه به خانواده قربانیان نظامی را به روال معمول باز گرداند.

* تعطیلی دولت واشنگتن، احیای زندگی قربانیان ابرطوفان «سندی» را تهدید می کند

علاوه بر این، در حالیکه 9 روز از تعطیلی دولت واشنگتن می گذرد، مقامات نیویورک به شدت نگران تاثیر این تعطیلی روی تلاش های مربوط به احیای قربانیان ابرطوفان «سندی» هستند؛ گزارش ها از احتمال باقی ماندن این قربانیان در خیابان ها به دلیل تعطیلی دولت آمریکا خبر می دهند.

«مایکل بلومبرگ» شهردار نیویورک اخیرا اعلام کرده است که تعطیلی دولت آمریکا ممکن است منجر به کند شدن پروسه تحویل کمک های حیاتی دولت فدرال به آن دسته از افرادی شود که شغل و محل سکونت خود را بعد از وقوع طوفان سال گذشته میلادی از دست داده اند.

* هشدار فرمانده امنیت سایبری آمریکا درباره تاثیرات مخرب تعطیلی دولت

پایگاه رسمی «وزارت دفاع آمریکا» نیز به نقل از یکی از فرماندهان ارشد فضای سایبری این کشور، از تاثیر مخرب تعطیلی دولت واشنگتن بر روحیه کاری کارمندان بخش امنیت سایبری ارتش آمریکا خبر داده است.

«کیت الکساندر» فرمانده بخش فرماندهی سایبری ارتش آمریکا و رئیس آژانس امنیت ملی این کشور در این باره گفته است: آنچه این افراد به انجام آن سوگند خورده اند، حفاظت و دفاع از این کشور و آزادی های مدنی و حریم خصوصی ما است اما ما در حال حاضر به آنها می گوییم که در خانه اشان بمانند.
الکساندر با اشاره به اینکه آژانس امنیت ملی آمریکا همچنان به عملیات های حیاتی خود از جمله ماموریت های مربوط به تروریسم ادامه می دهد، تاکید کرده است که تعطیلی دولت واشنگتن منجر شده است که خطر از دست دادن آسیب پذیرترین کارمندان در این آژانس که همان افراد جوانی هستند که تازه به خدمت گرفته شده اند، به وجود بیاید.

این خبر در حالی گزارش می شود که اختلاف دموکرات ها و جمهوریخواهان بر سر تامین بودجه لایحه خدمات درمانی «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در قانون بودجه جدید دولت واشنگتن تا آخرین ساعت باقی مانده به اول اکتبر برابر با سال مالی جدید آمریکا ادامه پیدا کرد و نهایتا منجر به تعطیلی دولت آمریکا شد.

در حال حاضر، 9 روز از تعطیلی دولت واشنگتن و اخراج موقتی هزاران کارمند دولت فدرال می گذرد اما هنوز قانون بودجه ای در کنگره آمریکا به تصویب نرسیده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها