امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59795
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۵
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دادگستری استان فارس، رئیس‌کل دادگستری این استان اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل دادگستری استان فارس، رئیس‌کل دادگستری این استان اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های کلان قوه قضائیه، دستگاه قضایی برخورد قاطع و سریع با متهمان و برهم‌زنندگان نظم و امنیت اجتماعی را همچنان در دستور کار دارد و با کسانی که از طریق سرقت مسلحانه، آدم‌ربایی و ارتکاب جرائم خشن نظم و امنیت جامعه را خدشه‌دار کرده و موجب رعب و هراس مردم می‌شوند به شدت در چارچوب قانون برخورد می‌شود.

ذبیح‌الله خدائیان با اشاره به اینکه به حوزه‌های قضایی سراسر این استان دستور داده شده است به این قبیل پرونده‌های مهم به صورت فوق‌العاده رسیدگی کنند، افزود: به رؤسای دادگستری شهرستان‌ها تأکید شده است ضمن رسیدگی ویژه به پرونده‌های مهم که امنیت اجتماعی را خدشه‌دار کرده است در اعمال و اجرای حدود الهی کوچک‌ترین اغماضی نکرده و نسبت به صدور احکام اعدام و یا مجازات‌های سنگین اقدام کنند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس ابراز داشت: پرونده سرقت‌های مسلحانه از چند آرایشگاه در شهرستان فسا به صورت فوق‌العاده در دادگاه انقلاب اسلامی این شهرستان رسیدگی و پس از تأیید در شعبه 11 دیوان عالی کشور و استیذان اجرای حکم توسط ریاست معظم قوه قضائیه این سارق مسلح صبح امروز در ملا عام در شهرستان فسا به دار مجازات آویخته شد.

خدائیان تصریح کرد: رویکرد و اراده دستگاه قضایی در برخورد قاطع با مجرمان و مخلان نظم و امنیت اجتماعی تا پاک شدن جامعه از لوث وجود این افراد ادامه می‌یابد.

وی همچنین از تلاش‌های نیروی انتظامی و همکاری این مجموعه با دستگاه قضایی در دستگیری و اجرای سریع این حکم تقدیر کرد.

به گزارش فارس، در خرداد و تیرماه سال جاری پس از وقوع چند سرقت مسلحانه از آرایشگاه‌های زنانه در شهرستان فسا متهمان پرونده در سریع‌ترین زمان دستگیر و پس از تشکیل پرونده در دستگاه قضایی متهم اصلی پرونده به‌نام «ح - الف» 23 ساله با حکم شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان فسا به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد.

پس از تأیید حکم در دیوان عالی کشور و صدور مجوز اجرای حکم توسط ریاست قوه قضائیه این حکم صبح امروز در میان جمع کثیری از مردم مؤمن شهرستان فسا اجرا شد.

پس از اجرای این حکم مردم شهرستان فسا از اقدام سریع دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در مجازات این سارق مسلح تشکر کردند.
انتهای پیام/2448/غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها