امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59798
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۵
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار قضایی فارس اعزامی به استان آذربایجان غربی آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه عصر امروز در دیدار با کارکنان و قضات دستگاه ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس اعزامی به استان آذربایجان غربی آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه عصر امروز در دیدار با کارکنان و قضات دستگاه قضایی با اعلام این مطلب افزود: مسئله قضاوت در اسلام از اهمیت بالایی برخوردار است و غیر قابل قیاس با سایر مسائل است.

آملی لاریجانی گفت: مسئله عظمت و اهمیت قضا در اسلام از روایات و آیات مشخص است و این موضوع را در کلام بزرگان هم می‌توان درک کرد.

رئیس قوه قضائیه همچنین به قانون اساسی اشاره کرد و گفت: در این قانون وظایف و مسئولیت‌های سنگینی بر عهده قوه قضائیه گذاشته شده است و این وظایف صرفاً وظایف قضاوتی نبوده، در برخی موارد سازمان‌های تابعه وظایف دو چندانی برعهده دارند.

آملی لاریجانی گفت: یکی از مهمترین شاخص‌های دستگاه قضا استقلال قوه قضائیه است که این امر در دنیا بی‌نظیر است و نمونه آن یا وجود ندارد یا به این قوت نیست.

آملی لاریجانی تصریح کرد: در بسیاری از کشورها رئیس قوه قضائیه منصوب رئیس قوه مجریه است و در برخی کشورهای دیگر منصوب مجلس و حال آنکه در کشور ما این استقلال به گونه‌ای حفظ شده است که هر سه قوه به طور جداگانه انتخاب شده و استقلالشان برقرار است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر هم در روند اجرایی دستگاه قضایی به هیچ وجه حاضر نشدیم از استقلال دستگاه قضا کوتاه بیاییم و هر چه مخالفان هزینه‌ها را بیشتر کردند ما هم عزممان جزم‌تر شد.

آملی لاریجانی گفت: البته این اقتدار و استقلال هزینه دارد و برخی از صحبت‌هایی هم که می‌شود ناشی از همین استقلال است.

وی گفت: این قوه در برخورد با مجرمان و برخورد با مفاسد اقتصادی، اجتماعی و امنیتی همه این هزینه‌ها را پرداخت کرده است و بدانید که اینگونه کار کردن در صورتی که مخلصانه باشد نوعی عبادت است.

وی به عملکرد دستگاه قضایی در برخورد به مفاسد اقتصادی به خصوص پرونده فساد 3 هزار میلیاردی اشاره کرد و گفت: بسیاری از رسانه‌های غربی مدعی بودند که دستگاه قضایی ایران توان برخورد با این فساد را ندارد.

وی تصریح کرد: هر چند ما نشان دادیم که تمام این ادعاها دروغین است و امتحان خودمان را پس دادیم و سربلند از رسیدگی به این پرونده بیرون آمدیم.

آملی لاریجانی گفت: هر چند به نظرم می‌رسد که برای آنکه استقلال دستگاه قضایی را بتوانیم پاس بداریم باید عزم همه بدنه دستگاه قضایی جزم باشد و بعد از آن زیرساخت‌ها و قوانین هم باید کافی و مطلوب باشد.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مسئولان عالی قضایی گفت: هم شما و هم همه کارکنان دستگاه قضایی باید نسبت به حفظ استقلال قوه قضاییه بکوشند و به این باور برسند که حفظ استقلال قوه قضائیه برای خود آنها هم مهم و حیاتی است.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها