امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59799
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۵
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،در پنجمین روز از گرامیداشت هفته نیروی انتظامی دومین گردهمایی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،در پنجمین روز از گرامیداشت هفته نیروی انتظامی دومین گردهمایی موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی در سالن همایش های وزارت کشور برگزار شد.

علی عبداللهی، معاون انتظامی امنیتی وزارت کشور  در این گردهمایی با اشاره به اینکه امنیت موضوعی مهم است و همواره در همه زمان ها فکر انسان را به خود مشغول کرده است، اظهار داشت: در مسیر امنیت باید بیشترین خلاقیت ها و مهارت ها را داشته و همیشه یک قدم از مجرم جلوتر باشیم.

عبداللهی با بیان اینکه فعالیتهای پلیس پیشگیری در این حوزه بسیار بزرگ و برجسته است، تصریح کرد: ماموریتهای پلیس بسیار زیاد است تا جایی که می‌توانیم بگوییم هیچ سازمانی تعدد مأموریتهای ناجا را ندارد، همچنین این نیروی امنیتی در تمام حوزه ها مسئولیت دارد و باید برای آن فکر کرده و نیرو آموزش دهد.

وی ادامه داد: در این راستا، نیروی انتظامی برای پوشش تمام عرصه ها و زمینه ها باید آماده باشد و حتی در حوزه های جدید نیز ورود کند، در 10 سال اخیر بخش های جدیدی به ناجا اضافه شده که این نشانگر انعطاف یک سازمان است؛ پلیس روزانه با موضوعات جدید روبه‌رو است و باید برای آن ساختار تعریف کند.

معاون انتظامی امنیتی وزارت کشور با ابراز خرسندی از اینکه نیروی انتظامی در عین حفظ اقتدار، دارای روحیه انعطاف پذیری است، گفت: یکی از مولفه‌های اقتدار ملی، امنیت داخلی است که خوشبختانه با فعالیتهای نیروی انتظامی این مهم تحقق یافته و ما شاهد تقویت رو افزون امنیت و احساس آن در کشور هستیم.

عبداللهی به استقلال امنیتی کشور نیز اشاره کرد و اذعان داشت: جمهوری اسلامی ایران در بحث امنیت هیچگاه وابسته به کشوری نبوده است.

وی یکی از موضوعات اقتدار را که همواره نیروی انتظامی به دنبال آن بوده، استفاده از آحاد مردم در ایجاد امنیت و احساس آن در جامعه دانست و گفت: ناجا به دنبال امنیت مردمی است و خوشبختانه این امر در قالب موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی نمود یافت.

معاون انتظامی امنیتی وزارت کشور با اشاره به اینکه هدف از تشکیل این موسسات تامین امنیت و پیشگیری از وقوع جرم در محلات است، تصریح کرد: سعی داریم پلیس محلات به حدی رشد کند که تمام محلات و کوی و برزن ها را تحت پوشش قرار دهد و به معتمدینی برای محله ها تبدیل شوند.

عبداللهی اظهار داشت: ایجاد آموزش های مستمر و موردی برای ساکنان محلات، می تواند بسیار موثر بوده و موجبات افزایش امنیت و احساس آن را ایجاد کند.

ناجا بازوی قدرتمند رهبری است

همچنین در ادامه این مراسم حجت الاسلام ابوترابی، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، پلیس کارآمد را، پلیس جامعه محور و نه تهدید محور دانست و گفت: پلیس در جامعه اسلامی در خدمت انسانیت افراد است.

وی با اشاره به اینکه راهبرد پلیس، تعامل با مردم در بالاترین سطح آن است و در این ارتباط سعی می کند نیازهای واقعی جامعه را احصاء کند، اذعان داشت: ناجا بازوی قدرتمند مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها