امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59814
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۶
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تلویزیون اسرائیل در گزارشی مدعی شد ایران و آمریکا در مذاکرات محرمانه به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تلویزیون اسرائیل در گزارشی مدعی شد ایران و آمریکا در مذاکرات محرمانه به پیشرفت قابل ملاحظه‌ای دست یافته‌اند. در صورت دستیابی به توافق در این مذاکرات، فاصله ایران تا دستیابی به توان تولید بمب اتم به 2 یا 3 سال می‌رسد و در مقابل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران کاهش می‌یابد.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود ایران در حال حاضر یک سال یا بیشتر با دستیابی به توان بمب اتم فاصله دارد. این در حالی است که ایران بارها تاکید کرده است که برنامه هسته‌ای خود را تنها با مقاصد صلح‌آمیز دنبال می‌کند و اساسا به دنبال بمب اتم نیست.

کانال 2 تلویزیون اسرائیل مدعی شده است که مذاکرات پشت پرده بسیار فراتر از تصور عموم پیشرفت کرده است. این ادعا را «ایهود یعاری» گزارشگر امور خاورمیانه این شبکه مطرح کرده و گفته است «اسرائیل از این موضوع مطلع است».

«بنیامین نتانیاهو» دیروز به آمریکا نسبت به «توافقی بد» هشدار داده و در توضیح آن گفته بود نباید توافقی صورت گیرد که بر اساس آن تحریم‌ها علیه ایران کاهش یابد، اما در مقابل ایران همچنان توان غنی‌سازی اورانیوم یا پلوتونیوم را داشته باشد.

ایران و گروه 1+5 هفته آینده دور جدیدی از مذاکرات هسته‌ای را در ژنو برگزار می‌کنند. دور پیشین این مذاکرات در سطح وزرای خارجه و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار شد. شرکت‌کنندگان در آن نشست مذاکرات را مثبت و متفاوت از گذشته ارزیابی کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار