امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59815
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۶
تعداد بازدید: 68
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «صدای روسیه»، در حالیکه تعطیلی دولت آمریکا این کشور را در آستانه ورشکستگی قرار داده، اما مبلغ پول‌های پرداختی به ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «صدای روسیه»، در حالیکه تعطیلی دولت آمریکا این کشور را در آستانه ورشکستگی قرار داده، اما مبلغ پول‌های پرداختی به اعضای کنگره آمریکا رو به افزایش است.

بر اساس آنچه در این خبر آمده است، وب سایتی موسوم به « CongressStillGetsPaid.com» نشان دهنده میزان درآمد قانونگذاران کنگره آمریکا در طول تعطیلی دولت واشنگتن است.

این سایت نشان می‌دهد که از صبح روز سه شنبه هفته گذشته که آغاز شروع تعطیلی دولت واشنگتن همزمان با شروع سال مالی جدید این دولت بوده است تاکنون، اعضای کنگره آمریکا بیش از 1.87 میلیون دلار درآمد داشته‌اند و این رقم همچنان رو به افزایش است.

بر اساس این خبر، متمم بیست و هفتم که جدیدترین متمم الحاق شده به قانون اساسی آمریکا است، با هدف حفاظت از حقوق قانونگذاران کنگره این کشور تعریف شده است.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» نیز گزارش داده است که در حال حاضر، حداقل 138 عضو کنگره آمریکا در واشنگتن بدون دریافت حقوق مشغول کار هستند زیرا یا از گرفتن حقوق خود در طول تعطیلی دولت سر باز زده‌اند و یا اینکه حقوقشان را به سازمان‌های خیریه داده‌اند.

علاوه بر این، مجلس نمایندگان آمریکا که بیشتر قانونگذاران آن را جمهوریخواهان تشکیل داده‌اند و بیشتر مردم آمریکا نیز همین جمهوریخواهان را مقصر تعطیلی دولت فدرال می‌دانند، اخیرا لایحه‌ای را به تصویب رسانده است که پرداخت حقوق به کارگران اخراج شده فدرال را به محض بازگشایی دولت واشنگتن، تضمین می‌کند.

این خبر در حالی گزارش می‌شود که تعطیلی دولت واشنگتن در پی عدم توافق بودجه قانونگذاران کنگره آمریکا وارد نهمین روز خود شده است و بسیاری از کارمندان فدرال و نهادهای آمریکایی به دلیل عدم تزریق مجدد بودجه به آنها، بسته شده و کارمندان آنها نیز به مرخصی‌های بدون حقوق فرستاده شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها