امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59820
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه آیت‌الله صادق آملی لاریجانی عصر امروز در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی آذربایجان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه آیت‌الله صادق آملی لاریجانی عصر امروز در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی آذربایجان غربی در تالار امام علی (‌ع) ارومیه، اظهار داشت: برای حفظ اقتدار و استقلال دستگاه قضایی باید عزم قضایی دستگاه قضایی جذب شود و مسئولان عالی، قضات و کارمندان باید اصل را بر این بگذارند که از این اقتدار و استقلال دفاع کنند.

وی تصریح کرد: اگر چه در این راستا گام برداشته‌ایم اما برای رسیدن به حد مطلوب و اصلی فاصله داریم.

لاریجانی افزود: تشکیلات دستگاه قضایی باید کافی و وافی باشد که از مهمترین آنها این است که تعداد قاضی‌ها کافی باشد و این در حالی است که برخی از استان‌ها با کمبود قاضی همراه است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه جذب قضات، گفت: برای جذب 5 هزار قاضی در برنامه پنجم توسعه مجوز صادر شده است.

لاریجانی اضافه کرد: سال 90، 650 نفر، سال گذشته 900 قاضی جدید و در سال جاری یک هزار قاضی به جمع قضات اضافه می‌شود که تا پایان برنامه پنجم توسعه سقف 4 هزار قاضی را تامین کنیم.

وی با بیان اینکه در کنار کمیت، کیفیت هم مهم است، اظهار داشت: در این میان باید اخلاق حرفه ای رعایت شود.

لاریجانی توجه به بحث معیشت کارکنان دستگاه قضایی را خواستار شد و خاطرنشان کرد: تامین معیشت قضات و کارکنان به عهده حاکمیت است.

وی اعلام کرد: موسسه‌ای شبیه بنیاد تعاون برای ارتقای وضعیت معیشتی کارکنان دستگاه قضایی ایجاد می‌شود.
انتهای پیام/61001/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها