امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59821
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت»، حزب حاکم جمهوری آذربایجان مدعی شد «الهام علی‌اف» بار دیگر در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت»، حزب حاکم جمهوری آذربایجان مدعی شد «الهام علی‌اف» بار دیگر در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور پیروز شده است.

بنا بر اعلام این حزب، نتایج نظرسنجی‌های انجام‌شده پس از آغاز رأی‌گیری نشان می‌دهد علی‌اف بیش از 80درصد از آرا را به خود اختصاص داده است.

«علی احمدوف» دبیر اجرایی حزب «آذربایجان نو» گفته است: نشانه‌هایی وجود دارد که باید به علی‌اف پیروزی را تبریک بگوئیم... علی‌اف رئیس‌جمهور منتخب است و پنج سال دیگر بر کشور حکومت می‌کند.

اغلب کارشناسان پیش از رأی‌گیری تاکید کرده بودند که به احتمال فراوان علی‌اف بدون چالش خاصی در انتخابات پیروز می‌شود. وی از سال 2003 جایگزین پدرش «حیدر علی‌اف» شد.

مخالفان و رقبای علی‌اف از احتمال بروز تخلف در انتخابات خبر داد‌ه‌اند. فعالان حقوق بشری و گروه‌های بین‌المللی از جمله عفو بین‌الملل هم علی‌اف را به سرکوب گسترده مخالفان پیش از انتخابات متهم کرده‌اند.

قانون اساسی آذربایجان تا چند سال قبل اجازه بیش از دو دور ریاست‌جمهوری یک فرد را نمی‌داد. علی‌اف این قانون را در سال 2009 تغییر داده و این محدودیت را رفع کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها