امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59841
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۵
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری آذربایجان از سومین پیروزی پیاپی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری آذربایجان از سومین پیروزی پیاپی «الهام‌ علی‌اف» در انتخابات ریاست‌جمهوری آذربایجان حکایت دارد.

نتایجی که کمیسیون مرکزی انتخابات آذربایجان منتشر کرده، نشان می‌دهد علی‌اف حدود 85درصد از آرا را به خود اختصاص داده است. این کمیسیون هنوز اعلام نکرده است که چند درصد از مجموع آرا شمارش شده‌اند.

علی‌اف در سال 2003 و بعد از پدرش «حیدر علی‌اف» با کسب 70درصد آرا به ریاست‌جمهوری این کشور 9 میلیون نفری و غنی از نفت رسید.

مخالفان علی‌اف وی را به قبضه کردن قدرت و فساد متهم کرده و می‌گویند در انتخابات اخیر هم تخلفات گسترده‌ای صورت گرفته است. با وجود آنکه تقریبا اکثر گروه‌های مخالف و منتقد علی‌اف در انتخابات امسال تلاش کردند با کاندیدایی واحد حضور داشته باشند، کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که علی‌اف احتمالا بدون هیچ چالش مهمی بار دیگر در انتخابات پیروز می‌شود.

تا چند سال قبل تداوم ریاست‌جمهوری یک فرد بیش از دو دوره پیاپی از لحاظ قانونی غیرممکن بود. علی‌اف در سال 2009 این قانون را تغییر داده و این محدودیت را برطرف کرد. هرچند که در دوره ده ساله حکومت «الهام علی‌اف» اقتصاد این کشور به واسطه فروش نفت به اروپا رشد قابل قبولی داشته، اما منتقدین وی، او را به فساد، افزایش اختلاف طبقاتی و تلاش برای سرکوب مخالفان متهم می‌کنند. سازمان عفو بین‌الملل در تازه‌ترین گزارش خود در مورد جمهوری آذربایجان اعلام کرد که دولت از چند ماه مانده به انتخابات تلاش گسترده‌ای را برای سرکوب مخالفان آغاز کرده است.

کمیسیون انتخابات جمهوری آذربایجان اعلام کرده است «جمیل حسنلی» اصلی‌ترین رقیب علی‌اف در این انتخابات، تنها 5درصد از آرا را به خود اختصاص داده است. در این انتخابات مجموعا 10 کاندید حضور داشتند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها