امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59860
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محسن کوهکن عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در اجلاس سراسری این ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محسن کوهکن عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری در اجلاس سراسری این جبهه که صبح امروز پنجشنبه در محل حزب موتلفه در حال برگزاری است در تحلیلی درباره عملکرد جبهه پیروان در دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: پس از انتخابات ریاست جمهوری و در اولین جلسات شورای مرکزی جبهه، اتفاق‌نظر بود که ما باید نسبت به انتخابات تحلیلی واقع‌بینانه داشته باشیم.

کوهکن با بیان اینکه دوران اوج هر مجموعه و تشکلی در زمان انتخابات است تصریح کرد: قرار شد یک جلسه طولانی‌مدت در خارج از تهران برگزار شود و دوستان نکات مثبت و منفی خود را بازگو کرده و درباره آن برنامه‌ریزی کنند از این رو اعضای تشکل‌ها و شورای مرکزی 32 مورد اشکال و نقطه‌ضعف و 18 مورد پیشنهاد را مطرح کردند.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان با اشاره به برخی از اشکالاتی که اعضای جبهه به عملکرد خود داشتند ادامه داد: برخی دوستان معتقد بودند که اعضای جبهه پیروان به جای سهم گرفتن، اهل سهم دادن هستند و به راحتی از این مسائل عبور می‌کنند.

وی افزود: یعنی اعضای جبهه پیروان برای اینکه اختلافی بین جریان اصولگرایی به وجود نیاید حکم مادری را پیدا می‌کنند که حاضر است به بچه‌اش آسیب نرسد اما دست او هم نباشد.

کوهکن با تاکید بر اینکه اصولگرایی چارچوبی دارد و ما باید در این مسائل اهم فی‌الاهم کنیم گفت: نباید بگوییم که حتما ما باید سهم بگیریم ولو اینکه به قیمت تفرقه تمام شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان با یادآوری قضایای شورای شهر و عدم ارائه لیست واحد در این انتخابات تصریح کرد: ما بسیار تلاش کرده‌ایم که خروجی اصولگرایان در انتخابات شورای شهر لیست واحدی باشد اما متاسفانه برخی از افراد که خودشان هم به زحمت افتادند، به ما راه نمی‌دادند.

وی با بیان اینکه آنها دچار ذهنیتی شده بودند که خودشان هم به تنهایی می‌توانند این پروژه را پیش ببرند خاطرنشان کرد: بنابراین وقتی اینچنین شد هم دوستان اصولگرای ما در شورای شهر به زحمت افتادند و هم دیدیم که نتیجه چه شد.

کوهکن ادامه داد: یکی از ایرادات دیگری که اعضا وارد کردند این بود که جبهه پیروان در تصمیمات منطقه‌ای و استانی خود عموما موفق عمل می‌کند و مثال آن را نیز از مجلس نهم که اکثریت قاطعش اصولگرا هستند آوردند، در واقع اکثریت قابل توجه مجلس نهم، اصولگرایان معتدلی هستند که مردم پیش از اینکه روحانی بحث اعتدال را مطرح کند، با انتخاب نمایندگان این مجلس اعتدال را تجربه کردند.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان با بیان اینکه ما در انتخابات نامزد نداشتیم به ولایتی رسیدیم و در عین حال هم نمی‌توانیم از واژه شکست استفاده کنیم بیان داشت: روی دیگر سکه این است که سم مهلک برای اصولگرایان تکثر‌گرایی است.

وی با اشاره به استراتژی جبهه پیروان در انتخابات ریاست جمهوری و حرکت بر اساس آن تصریح کرد: مجموعه اصولگرایی در این انتخابات به صورت هیئتی و خود تصمیم‌گیر، کار نمی‌کرد و واقعا بر اساس یک استراتژی پیش رفت.

کوهکن افزود: ما در همین فرآیند به 8 داوطلب رسیدیم که همان تعداد نیز به سه نفر کاهش یافت و سپس دو نفر خارج از مجموعه برای پیوستن به آنها داوطلب شده و مکانیزم ما به پنج نفر تبدیل شد.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان ضمن تشکر از محمد‌رضا باهنر به دلیل تحلیل واقع‌بینانه از شرایط یادآور شد: قرار بود طبق نظر‌سنجی هر کس که از بین این پنج نفر رای بیشتری دارد بماند اما در انتها سه نفر از این پنج نفر داوطلب نشدند و به صورت عاقلانه هیچ هزینه‌ای را به اصولگرایی وارد نکردند.

وی ضمن انتقاد از خود تحلیلی و خود تصمیم‌گیری در انتخابات ادامه داد: متاسفانه به خاطر اینکه برخی اطلاعات همراه با تعامل نیست برخی تا آخر در صحنه می‌مانند و اتفاقاتی افتاد که در حال حاضر به آن ورود نمی‌کنیم.

کوهکن با بیان اینکه ما از عملکرد جبهه پیروان تلقی شکست را نداریم بلکه بر اساس استراتژی و خرد جمعی تصمیم‌گیری کردیم ادامه داد: حمایت از ولایتی به عنوان فردی که خارج از پنج گزینه ما بود قابل دفاع است چرا که معتقدیم اگر تشکلی در انتخابات فعال نباشد ما باید آن را به شکست تلقی کنیم و این با ماهیت وجودی احزاب سازگاری ندارد.

این فعال اصولگرا ادامه داد: احزاب و تشکل‌های اسلامی نباید در دوران ماه عسل دولت‌ها حمایت بی‌چون و چرایی داشته باشند و در عین حال در ماه‌های پایانی و خداحافظی از پشت‌بام بیفتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها