امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59861
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 96
جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با انتقاد از اظهارات و رفتار رئیس ...

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با انتقاد از اظهارات و رفتار رئیس کل بانک مرکزی درباره کاهش قیمت ارز گفت: رفتار آقای سیف درباره ارز، درست نیست چرا که ایشان به جای نگرانی درباره کاهش قیمت ارز باید نگران بی‌ثباتی بازار ارز باشد.
وی با بیان اینکه ثبات نرخ ارز برای کشور بسیار مهم است، افزود: اگر دولت بخواهد با نگاه انتفاعی خودش به مسائل نگاه کند ممکن است بگوید اگر قیمت ارز بالا باشد نقدینگی بیشتری برای تأمین منابع بودجه به دست می‌آورد اما باید توجه داشته باشند که بالا بودن نرخ ارز به معنای تورم بیشتر است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بالا بودن قیمت ارز موجب رکود در اقتصاد کشور می‌شود، خاطر نشان کرد: واحدهای تولیدی کشور وابستگی شدیدی به مواد اولیه و قطعات خارجی دارد و بر همین اساس افزایش قیمت ارز موجب افزایش هزینه تولید در کشور می‌شود و این به معنای تورم ناشی از افزایش قیمت ارز می‌شود.
قادری در پاسخ به این سؤال که قیمت واقعی دلار چقدر است، تصریح کرد: من فکر می‌کنم قیمت دلار نه 3 هزار تومان است و 1226 تومان. در شرایط کنونی قیمت واقعی دلار می‌تواند حدودا 2500 تومان باشد لذا انتظار داریم دولت محترم یاری کند تا قیمت دلار فورا به قیمت واقعی‌اش برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها