امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59866
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۶
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، رهبران ترکیه و اوکراین پیروزی "الهام علی‌اف" رئیس‌جمهوری کنونی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، رهبران ترکیه و اوکراین پیروزی "الهام علی‌اف" رئیس‌جمهوری کنونی آذربایجان در انتخابات ریاست‌جمهوری که بر اساس آخرین اطلاعات از شمارش آراء تقریبا 85 درصد آراء را بدست آورده، را به وی تبریک گفتند.

روز چهارشنبه انتخابات ریاست‌جمهوری در جمهوری آذربایجان برگزار شد. کمیته مرکزی انتخابات آذربایجان این انتخابات که 72.3 درصد واجدین شرایط رای دهی در آن شرکت کردند را مورد تایید قرار داده است.

بر اساس آخرین اطلاعات، با شمارش بیش حدود 75 درصد آراء صندوق‌های رای گیری، علی‌اف با کسب 84.72 درصد آراء پیروزی قطعی این انتخابات بشمار می‌رود. جایگاه دوم در انتخابات نصیب "جمیل حسنعلی" نامزد مخالفان دولت با کسب 5.18 دصد آراء شده است.

در آخرین ساعات شب گذشته "ویکتور یانوکوویچ" رئیس‌جمهوری اوکراین در تماسی تلفنی با علی‌اف، پیروزی وی را تبریک گفته و برای وی و ملت آذربایجان آرزوی موفقیت کرد.

رئیس‌جمهوری آذربایجان همچنین با "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه نیز گفت‌وگوی تلفنی داشت و اردوغان نیز پیروزی قاطع علی‌اف در انتخابات را به وی تبریک گفت.

علی‌اف خود بعد از اعلام نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات روز گذشته که نشان از پیروزی زودهنگام وی داشت، در پیامی از مردم آذربایجان بخاطر اعتماد به وی قدردانی کرد.
وی انتخابات ریاست‌جمهوری در کشورش را «شکوه دموکراسی» نامیده و گفت: در آذربایجان همه آزاد هستند و این کشور در آینده نیز به راه توسعه دموکراسی خود ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها