امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۸:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59875
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به استان آذربایجان غربی رئیس قوه قضائیه آیت‌الله آملی لاریجانی صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعزامی به استان آذربایجان غربی رئیس قوه قضائیه آیت‌الله آملی لاریجانی صبح امروز در دیدار با نخبگان و فرهیختگان استان آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت توجه به سبک و نحوه زندگی اسلامی گفت: متأسفانه امروز سبک زندگی ما تغییر کرده و این تغییر آنچیزی نیست که توقع داشتیم.

آملی لاریجانی گفت: امروز از وضع مسکن گرفته تا نوع پوشاک ما تغییر کرده و برای مثال در گذشته اگر تکه نانی ارزش داشت و از دور ریختن آن جلوگیری می‌شد امروز در رستوران‌ها شاهد تغییرات عمده‌ای هستیم.

رئیس قوه قضائیه به مدرنیته و تجدد گرایی اشاره کرد و گفت: این امر متأسفانه تبعات ثانویه‌ای به همراه داشته و ما غافل از آن هستیم که این تغییرات ناشی از یک بستر فکری و اعتقادی عمیق است.

آملی لاریجانی با اشاره به اینکه برخی از فیلسوفان بزرگ جهان سه مؤلفه را برای تجددگرایی ترسیم کردند، گفت: اصلی‌‌ترین مؤلفه از نظر این فیلسوفان فردگرایی است.

وی در تعریف فردگرایی گفت: فردگرایی یعنی اینکه ما انسان‌ها را مستقل از دیگری قلمداد کنیم و بدین ترتیب به این نکته قائل باشیم که هر انسان مسیر خودش را تعیین می‌کند و راه خود را به تنهایی طی خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه گفت: این تفکر نتیجه‌اش این می‌شود که به عقل ابزاری قائل باشیم و نتیجه قائل بودن به عقل ابزاری چیزی نخواهد بود جز اینکه انسان تنها سود و زیان خود را مورد بررسی قرار دهد.

وی با اشاره به این مطلب که این سودگرایی نتیجه‌اش آن می‌شود که آمریکا که خود را حامی حقوق بشر می‌داند یک لایحه حمایتی از لایه ازن را هم امضا نکرده و به عضویت آن در نمی‌آید، گفت: این در حالی است که انسان از سایر همنوعانش جدا نبوده و پیش از مدرنیته این گونه قلمداد می‌شد که انسان‌ها در یک زنجیره به هم پیوسته قرار دارند.

رئیس قوه قضائیه به نگاه قرآن و روایات به انسان اشاره کرد و گفت: ما موظف هستیم به انسان با یک نگاه توحیدی و ایمانی نظر کنیم و در غیر این صورت نتوانستیم به حقیقت انسان پی ببریم.

آملی لاریجانی خطاب به نخبگان و فرهیختگان استان آذربایجان غربی گفت: من توصیه می‌کنم شما را که در آیات قرآن تدبر کنید و به این نکته بیندیشید که حقیقت انسان چیست و خود وجودی انسان از کجا آمده و چه مسیری را باید طی کند.

آملی لاریجانی همچنین با اشاره به این نکته که بسیاری از افراد و مؤمنین نسبت به پوشش و حجاب جوانان و بانوان گلایه‌مند هستند، _البته این افراد در جاهای دیگری خودشان درگیر چیزهای دیگری هستند_ گفت: البته ما نمی‌گوییم نباید با مظاهر برخورد شود اما هر برخوردی باید در چارچوب قانون باشد.
وی افزود: نگاه ایمانی و توحیدی به انسان، نگاه متفاوتی است که باید برای رسیدن به این نگاه باید به لایه‌های زیرین سبک زندگی توجه کنیم در غیر این صورت تا برطرف نشدن علت‌ها، تنها با معلول برخورد کرده‌ایم.

در ابتدای این جلسه معاون آموزشی دانشگاه ارومیه و همچنین یکی از مبتکران و مخترعان این استان مطلبی را در خصوص بحث‌های پژوهشی و تحقیقاتی خطاب به رئیس قوه قضائیه گفتند.

رئیس قوه قضائیه در دومین برنامه خود در روز دوم سفرش به این استان به دیدار روحانیون و ائمه جماعات استان آذربایجان غربی می‌رود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها