امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5988
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۰
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی «المنار» نوشت که نقش پلید قطر در قضیه فلسطین اعم از تعدیل طرح صلح عربی، حذف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی «المنار» نوشت که نقش پلید قطر در قضیه فلسطین اعم از تعدیل طرح صلح عربی، حذف قدس و حق بازگشت آوارگان و به رسمیت شناختن دولت یهودی اسرائیل، باب اختلافات داخلی بین رهبران حماس را باز کرده است.

برخی منابع نزدیک به جنبش حماس گفتند که جاسوسان عصر در دوحه رهبران عالی‌رتبه حماس را به اخراج از دوحه در صورت تداوم اظهارات تحریک‌آمیز علیه تحرکات قطر در خصوص طرح صلح عربی، تهدید کردند.

بر اساس این گزارش مسئولان قطری گفته‌اند که هر کس علیه تحرکات قطر سخنی بیان می‌کند باید چمدان‌هایش را بسته و قطر را ترک کند.

بر پایه این گزارش برخی از رهبران حماس نسبت به اقامت رهبران این جنبش در قطر که بازوی صهیونیستی-آمریکایی به حساب می‌آید، اعتراض کردند و بر این اساس برخی از رهبران حماس به سودان و مصر و برخی دیگر نیز به غزه رفتند و دیدارهای اخیر رهبران حماس نیز شاهد مشاجره بین آنها درباره اقامت برخی از اعضای دفتر سیاسی حماس در دوحه بود و در همین رابطه برخی از منابع نزدیک به حماس گفتند که رئیس دفتر سیاسی حماس در این دیدارها از «محمود الزهار» خواست تا سفرهای خود به تهران را کاهش دهد زیرا این امر حماس را در مضیقه قرار می‌دهد و الزهار نیز در پاسخ به این درخواست گفت که این باقی ماندن شما (مشعل) در قطر است که حماس را در مضیقه قرار می‌دهد و همچنین الزهار با تعیین وی از سوی مشعل برای عضویت در دفتر سیاسی حماس مخالفت کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها