امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59881
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، علیرغم‌ هشدارهای کره شمالی، آمریکا امروز، پنجشنبه، مانور دریایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، علیرغم‌ هشدارهای کره شمالی، آمریکا امروز، پنجشنبه، مانور دریایی مشترک با کره جنوبی و ژاپن را آغاز کرد.

وزیر دفاع کره جنوبی اعلام کرد که این رزمایش ۲ روزه شامل ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکا و همچنین کشتی‌های کره جنوبی و ژاپنی می‌شود که در امتداد سواحل جنوبی شبه‌جزیره کره آغاز شد.

این رزمایش بعد از آن صورت می‌گیرد که سئول و واشنگتن هفته گذشته در خصوص یک راهبرد مشترک برای بررسی آنچه که تهدید رو به افزایش حمله هسته‌ای کره شمالی نامیدند، به توافق رسیدند.

بر اساس این گزارش، این رزمایش سالانه که مقامات آن را بعنوان یک رزمایش جستجو و نجات برای تقویت آمادگی در زمان فجایع بشری نامیدند، قرار بود اوایل این هفته برگزار شود اما به دلیل نزدیک شدن گردباد به تعویق افتاد.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی نیز گزارش داد که علیرغم ناو هواپیمابر هسته‌ای «یو اس اس جرج واشنگتن» آمریکا، کشتی‌های هدایت‌کننده موشک، ضدزیردریایی، بالگردها و هواپیمای هشدار زودهنگام برای این رزمایش به منطقه فرستاده شده‌اند.

این رزمایش در حالی امروز آغاز شده است که کره شمالی به طور مداوم رزمایش‌های نظامی مشترک در جنوب مرز خود را محکوم می‌کند و تهدید می‌کند که ضدحمله صورت خواهد داد.

روز سه‌شنبه، کره شمالی هشدار «فاجعه هولناک» به آمریکا داد و ارتش خود را به حالت آماده‌ باش درآورد و بیانیه‌ای را صادر کرد که در آن نوشته شده بود: آمریکا به طور کامل مسوول فاجعه هولناک غیرمنتظره‌ای است که در انتظار نیروهای امپریالیست تهاجمی این کشور خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها