امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59884
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار فارس در اسلام‌آباد، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ادعای «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغان را درباره ملابرادر رد کرد. «اعزازاحمد ...

به گزارش خبرنگار فارس در اسلام‌آباد، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ادعای «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغان را درباره ملابرادر رد کرد.

«اعزازاحمد چودری» ساعاتی پس از اعلامیه سخنگوی طالبان افغان، اظهار داشت که ملابرادر در حال حاضر آزاد است و می‌تواند با افراد و گروه‌ها درباره صلح افغانستان تماس بگیرد.

ذبیح‌الله مجاهد روز گذشته با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که ملا عبدالغنی برادر فرد شماره 2 طالبان هنوز آزاد نشده و با توجه به وضعیت نامناسب جسمانی‌اش باید از زندان آزاد شود.

در این اطلاعیه تأکید شده است که ملا برادر نه با خانواده خود تماس گرفته و نه فعالیت سیاسى را آغاز کرده است.

مجاهد افزود: ملا برادر، اکنون روزهاى زندگى خود را در زندان در حالى سپرى مى‌کند که وضعیت سلامتی وى خوب نیست و روزبه‌روز بدتر می‌شود.

وی با در نظر گرفتن وضعیت نامناسب سلامتی ملا برادر و برای همدردى انسانى و اسلامى، خواستار آزادی هرچه زودتر وی شد.

ملاعبدالغنى مشهور به ملابرادر که معاونت ملا محمدعمر رهبر گروه طالبان را بر عهده داشت، 3 سال قبل بعد از دستگیرى توسط پاکستان زندانى شد.

پاکستان ماه گذشته اعلام کرد که بر اساس درخواست‌ها و تلاش‌هاى شوراى عالى صلح افغانستان ملا برادر را در تاریخ ٣٠ شهریور آزاد کرده است.

در این بین دولت افغانستان بارها از پاکستان درخواست کرده که ملا برادر را به دولت افغانستان تحویل دهد اما دولت پاکستان در مقابل علاوه بر خوددارى از سپردن ملا برادر به مقامات افغان اعلام کرده که وى را به منظور پیشرفت روند صلح، آزاد کرده‌ است.

پس از اعلام خبر آزادی ملا برادر توسط پاکستان، رسانه‌هاى پاکستانى خبر دادند که ملا برادر، از شهر پیشاور به کراچی منتقل شده است.

منابع پاکستانی مدعی شدند ملا برادر با یک هواپیما از پیشاور به کراچى منتقل شده و آنجا در یک محل امن نگهدارى می‌شود.

در این میان برخی منابع نیز ادعا می‌کنند ملا برادر به منزل خود در شهر کراچى که در سال ٢٠١٠ میلادى از همان مکان توسط نیروهاى ویژه آمریکایى و پاکستانى طى عملیات ویژه‌ای دستگیر شده بود، منتقل شده است.

برخی رسانه‌های پاکستانی هفتۀ گذشته ادعا کردند ملا برادر به منظور گفت‌وگو با طالبان افغانى، دوباره از کراچى به پیشاور منتقل شده و در منطقه وزیرستان نیز گفت‌وگوهایی با طالبان پاکستانی داشته است.

حامد کرزى نیز هفته گذشته ادعا کرد که دولت افغانستان تاکنون نه با ملا برادر تماس داشته و نه از آدرس وی اطلاع دارد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها