امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۸:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59886
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۶
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع امنیتی رژیم اشغال‌گر قدس، گزارشی را با این مضمون منتشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع امنیتی رژیم اشغال‌گر قدس، گزارشی را با این مضمون منتشر کرد: «رئیس‌جمهور باراک اوباما به نخست‌وزیر نتانیاهو اطلاع داده که دولت وی به زودی تسهیل تدریجی بخش‌هایی از تحریم‌های ضدایرانی را آغاز می‌کند.»

دبکا این خبر را به نقل از منابع خود در بیت‌المقدس و واشنگتن منتشر کرده است. بر این اساس کاهش تحریم‌ها اگرچه فاحش نخواهد بود اما در تحریم‌های مهم صورت خواهد پذیرفت.

بر اساس گزارش فوق، اسرائیل تنها متحد آمریکاست که پیش از آغاز تسهیل تحریم‌ها در جریان موضوع قرار گرفته و همچنین در جریان دقیق تفاهماتی قرار می‌گیرد که تهران و واشنگتن به آن دست خواهند یافت. هیچ یک از متحدین دیگر آمریکا در قاره اروپا یا کرانه‌های خلیج فارس، در جریان توافات ایران و آمریکا قرار نخواهند گرفت. این احتمال وجود دارد که مصالحه‌های فی‌مابین از مذاکرات ژنو بین ایران و 1+5 آغاز شود. این مذاکرات قرار است 23 و 24 مهر انجام شود.

دبکا همچنین خبر داده که برخی مامورین فرانسوی، بریتانیایی و ... وارد قدس اشغالی شده‌اند تا از مفاد پیام اوباما برای نتانیاهو سردرآورند. یک مقام بلندپایه آمریکایی نیز در این خصوص به دبکا گفته است که «کیک ایران و آمریکا مدتی است که در اجاق است و نیم‌پز شده است.»

روشن نیست که خبر دبکا تا چه حد سندیت دارد؟ رویترز اخیرا در مصاحبه با دیپلمات‌های غربی گفته بود که کاهش تحریم‌های ضدایرانی به‌زودی امکان ندارد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها