امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59891
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان در مرکز طبی کودکان گفت:‌ افتخار دارم که در جمع اساتید، سروران، دانشجویان، پرستاران، ریاست فرهنگستان علوم پزشکی، قائم مقام دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر اساتید هستم و امیدوارم کنگره بیست و پنجم به اهداف بلند خود که قطعاً سلامتی مردم و به خصوص کودکان و آینده‌سازان کشور است، برسد.

وزیر بهداشت به کلیپ بخش‌شده در ابتدای مراسم که با مضمون یاد و خاطره پزشکان مرحوم طب کودکان بود، اشاره داشت و افزود: شروع کنگره، شروع ناراحت‌کننده‌ای بود اما خوب است که یاد کنیم از استاد احدی،‌دکتر قریب، دکتر ضیائی و دکتر سیادتی -که جایشان بسیار خالی است و ایشان یکی از دوستان عزیز ما بود- همچنین دکتر فرهودی، دکتر ایزدیار، دکتر کیایی، دکتر وثوق و همه عزیزانی که جایشان خالیست.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: باید باور کنیم که راست‌ترین عبارت زندگی مرگ است و من از کسانی هستم که معتقدم یکی از زیباترین وجوه خلقت همین مرگ است.

وزیر بهداشت ادامه داد: آنهایی برنده هستند که دستی را بگیرند و کمک به مردم، کشور و بشریت کنند و همه این عزیزانی را که تصویرشان را دیدید و این کنگره به نام بزرگان این رشته است، عمدتاً از کسانی هستند که وجهه همت‌شان، کشور و مردم بوده است و از خودشان عبور کرده‌اند.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: عبور از خود سخت است اما میسر است و کشور ما در شرایط خاصی است که نیاز دارد به همین مردان، زنان و جوانانی که به کشور کمک کنند، چرا که ممکن است فرصت‌ها دیگر تکرار نشود.

وزیر بهداشت اظهار داشت:‌ من معتقدم در اداره کشور همه باید از خود عبور کنند تا با سربلندی و افتخار ضمن تامین معیشت مردم، قله‌های افتخار و سربلندی را کسب کنیم.

وزیر بهداشت به طب اطفال بعد از انقلاب اشاره داشت و افزود: خوشبختانه طب اطفال در چند دهه بعد از انقلاب رشد زیادی کرده است و زحمات بسیار زیادی در این زمینه کشیده شده است که توسعه این رشته، تربیت اساتید و راه‌اندازی رشته‌های فوق تخصصی و توسعه آن در سراسر کشور، همه و همه بعد از انقلاب صورت پذیرفته است.

وزیر بهداشت به شاخص‌های بهداشتی اشاره داشت و افزود: شاخص‌های بهداشتی یک مدت سرآمد بود و ما فرصت داشته‌هایمان را ندانسته‌ایم و امیدواریم دکتر سیاری دوباره آن را به شکوفایی برساند و عقب‌ماندگی مختصر را جبران کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی به دکتر سیاری و تمام انجمن‌های موجود از جمله انجمن‌های کودک اشاره داشت و افزود: ما معتقدیم که گسترش باید کیفی باشد و بخش عمده وزارت نیز همت را در پیشگیری گذاشته است و من از همه انجمن‌ها خواهش می‌کنم که نیازسنجی را سرلوحه کار خود انجام دهند و در رشته‌های تخصصی کودک و فوق تخصصی دیگر نیازسنجی کنند در عین حال که باید هدف‌گذاری نیز باشد و ببینیم که مراکز به یک شکل تربیت متخصص را داشته باشد یا خیر.

وزیر بهداشت به مشکلات زیاد در وزارت بهداشت اشاره داشت و افزود: وزارت بهداشتی که مسئول درمان مردم است خودش به شدت بیمار است؛ البته عزیزانی که عهده‌دار بودند نهایت تلاش خود را کرده‌اند و همه قدردان هستیم اما مسئولیت گسترده و سنگین است و باید امروز اداره این عرصه متفاوت باشد و تصدی‌گری به حداقل برسد و خیریه‌ها نیز در اداره مراکز نیز وارد شوند.

وزیر بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران را چشم امید دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران که امید ما به آن است باید سرآمد باشد و با توجه به اینکه در تهران و کلان‌شهرها قوانین مترقی داریم که در مجلس تصویب شده باید از کارکردهای آنها استفاده کنیم و دانشگاه را بی‌نیاز از نگاه به وزارت کنیم چرا که دانشگاه اختیارات بیشماری در هیئت علمی دارد و آقای جعفریان باید با استفاده از بخش‌های دیگر مثل اقتصاد قدم‌های مؤثری بردارد.

وزیر بهداشت افزود: در دهه گذشته کارهای خوبی در مرکز طبی کودکان انجام شده و خوشحالم که نگاه آقای ربانی نگاه توسعه‌محوری است و ایشان به دنبال اجرای برنامه جامع هستند اما من می‌گویم کلید آن داخل بیمارستان است و شاید بیمارستانی که مجاور مرکز طبی است بتواند کمک کند و در آینده این مرکز از مراکز مجهز و بی‌نیاز از ستاد باشد.

وزیر بهداشت به پزشکان معالج مرکز طبی کودکان اشاره داشت و افزود: چون شما با کودکان در ارتباط هستید، سالم‌تر مانده‌اید و با قلب رئوفی که دارید می‌توانید در خدمت به کشور غرور‌آفرین باشید.

وزیر بهداشت به رفع مشکلات و تهیه پروتکل‌های آموزشی که فارغ‌التحصیلان را توانمند می‌کند اشاره داشت و افزود: مرکز طبی کودکان باعث غرور ملی است اما باید ما برگردیم به آن روزی که مرکز طبی کار طبی خاصی را انجام می‌داد و دنبال هدف‌گذاری روی کار خاص، رشته خاص و اهداف خاص باشیم تا نیروهایی را برای تمام کشور تربیت کنیم.

وزیر بهداشت به انتظارات خود از دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی اشاره داشت و افزود: باید کار این دانشگاه‌ها با کار دانشگاه‌های تیپ 2 و 3 متفاوت باشد و این دانشگاه‌های کار خاصی انجام دهند و جایگاه واقعی خود را پیدا کنند تا با افزایش توانمندی برای خدمت به کشور و آینده‌ ایرانی عزتمند و سرافراز بکوشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها