امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59902
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان در بیمارستان مرکز طبی کودکان - قطب علمی اطفال کشور - با حضور ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان در بیمارستان مرکز طبی کودکان - قطب علمی اطفال کشور - با حضور حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

در این مراسم علی ربانی رئیس بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان گفت: در مرکز طبی کودکان بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان به همراه یازدهمین همایش پرستاری کودک و ششمین همایش ایمونولوژی به طور همزمان در 6 سالن برگزار خواهد شد.

رئیس بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان افزود: از ویژگی مهم این همایش این است که از بزرگترین همایش‌های برگزار شده در سطح کشور است و 2 هزار و 500 پزشک عمومی، ‌اطفال و فوق‌تخصص‌ مختلف و پرستاران اطفال از سراسر کشور در آن حضور یافته‌اند.

ربانی تصریح کرد: 350 مقاله به همایش رسیده است که 160 پوستر، چند کارگاه، سمینار کودک‌آزاری و مهمان‌های خارجی از جمله موارد قابل بازگوی این همایش هستند.

ربانی مرکز طبی کودکان را قطب علمی اطفال کشور دانست و افزود: بخش عمده‌ای از فعالیت‌های این کشور در زمان ریاست آقای لاریجانی انجام شده است و بیش از 90 درصد فضاهای آموزشی مورد نظر در طرح جامع حاصل شده است.

وی بخش‌های تازه تاسیس بیمارستان را آنژیو ریه، رماتونولوژی و فیلورشیب‌های مختلف از جمله اعصاب، جراحی اعصاب و غیره عنوان کرد و افزود: مرکز پیوند مغز و استخوان به علت نبودن امکانات پرسنلی و پرستار با تمام تجهیزات معطل مانده است.

ربانی به آزمایشگاه مرکز طبی کودکان اشاره داشت و افزود: این آزمایشگاه تنها آزمایشگاه در ایران است که لوح کیفی را گرفته و مجهز و به روز است که در سال گذشته دو میلیون مراجعه‌کننده داشته و 200 میلیون آزمایش را انجام داده است.

رئیس بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان گفت: از دکتر هاشمی و دکتر جعفریان انتظار ویژه داریم که کمک کنند به مرکز طبی کودکان البته در یکی دو ماه گذشته بسیار کمک کرده‌اند اما یکی از کارهای مهمی که ما باید به طور عمیق به آن دقت کنیم، حفظ و جذب نیروهای خوب است.

ربانی تصریح کرد: معتقدم که مرکز طبی کودکان یک دانشگاه است و خوب است با نگاه بیمارستان به آن ننگریم.

وی افزود: این مرکز تنها مرکزی است که مجله و ژورنال اطفال را دارد و اولین شماره آن در سال 1364 چاپ شده است.

ربانی به مشکل موجود در مرکز طبی کودکان که کمبود پرستار است اشاره کرد و افزود: امیدواریم وزارت بهداشت در این زمینه به ما کمک کند.

رئیس بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان خطاب به تمام شرکت‌کنندگان در این همایش گفت:‌ از امروز ما برای بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان آماده می‌شویم که 24 مهرماه سال آینده است و ما از همین لحظه از دوستان برای برپایی این همایش دعوت می‌کنیم.

در ادامه مراسم محمدرضا جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با خیرمقدم به وزیر و دیگر اساتید شرکت‌کننده در همایش گفت: سال گذشته من به عنوان جراح پیوند کبد کودکان در این همایش شرکت کردم و مقاله ارائه دادم، اما امسال قسمت است که با سمت دیگری حضور یابم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از مرکز طبی اطفال تشکر کرد و گفت: امروز ما بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان را داریم که 20 سال از آن همایش به طور مرتب انجام شد و این اقدام وسیعی است که در جای خود بی‌نظیر است.

وی به صحبت‌های دکتر ربانی اشاره داشت و افزود: دکتر ربانی فرمود اینجا دانشگاه است و من می‌گویم اگر هیئت علمی خواستند ما در خدمتشان هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها