امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59921
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر دو روزه خود به کرواسی صبح ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر دو روزه خود به کرواسی صبح امروز با رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد.

علی لاریجانی پس از این دیدار در کنفرانس مطبوعاتی که با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد، با تبریک روز استقلال کرواسی به ملت، دولت و پارلمان این کشور گفت: ایران و کرواسی ریشه‌های عمیق تاریخی دارند و کشور ما جزو اولین کشورهایی بود که استقلال کرواسی را به رسمیت شناخت.

رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با بیان اینکه تا کنون دو کشور ایران و کرواسی همکاری‌های مختلفی در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با هم داشتند، تأکید کرد که مذاکرات امروز کاملاً شفاف و سازنده بود.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات امروز در راستای گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های اقتصادی، پارلمانی و فرهنگی صورت گرفت، ادامه داد: ما در موضوع تروریسم و نگرانی‌هایی که در منطقه وجود دارد با یکدیگر هم‌فکر بودیم و اعتقاد داریم باید با موضوع تروریسم به صورت جدی برخورد شود.

وی اظهار داشت: رئیس پارلمان کرواسی را در جریان مسائل هسته‌ای ایران قرار دادم و امیدوارم این مذاکرات کمکی برای استفاده از پتانسیل کشورهای مختلف برای حل و فصل مسائل مهم منطقه‌ای و جهانی باشد.

وی در پایان تأکید کرد که مذاکرات را پیگیری خواهیم کرد.

در ادامه این کنفرانس مطبوعاتی یوسیپ لکو رئیس پارلمان کرواسی نیز با ابراز خوشنودی از سفر هیئت پارلمانی کشورمان به زاگرب، گفت: در مذاکرات امروز بر گسترش همکاری‌های فی‌مابین تأکید کردیم و این گفت‌وگو بسیار شفاف و دوستانه بود.

لکو با اشاره به اینکه از اراده ایران برای تعامل با جامعه جهانی آگاه شدیم، تصریح کرد: ایران اصولی را دارد که یک کشور مستقل و دموکراتیک دارای آن است.

وی اظهار داشت: در این مذاکرات بر همکاری‌های بین ایران و کرواسی در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و همکاری‌های بیشتر دو پارلمان تأکید کردیم.

رئیس پارلمان کرواسی با تأکید بر این مطلب که هیچ جایگزینی برای گفتمان بین کشورها وجود ندارد، اظهار داشت: گفت‌وگو و گفتمان بهترین سیاست و اقدام خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها