امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5993
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۵۰
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) با صدور پیامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) با صدور پیامی خطاب به رؤسای اتحادیه‌های پارلمانی جهانی (IPV) اسلامی (PVIC) و آسیایی (APA) خواستار محکومیت جنایت گروه‌های تروریستی در اهانت به مرقد مطهر حجر بن عدی، صحابه برجسته پیامبراکرم (ص) شد.

رئیس مجلس در این پیام خطاب به «عبدالواحد الراضی» رئیس اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPV)، «احمدابراهیم الطاهر» رئیس اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PVIC) و رئیس مجلس سودان، «محمدجهاد اللحام» رئیس مجمع مجالس آسیایی (PAP) و رئیس مجلس سوریه و نیز آقایان «آندرزبی جانسون» دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPV) و «ارول تلیچ» دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PVIC) ضمن محکوم کردن این جنایت تأسف‌بار علیه حرمت صحابی برجسته رسول خدا (ص)، خواستار اقدام جدی از سوی مجامع پارلمانی جهان در این زمینه شد.

متن کامل پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:
جناب آقای رئیس محترم اتحادیه
با تقدیم احترامات فائقه

مایلم به استحضار برسانم متأسفانه گروه‌‌های تروریستی که در حال درگیری با ارتش سوریه هستند، اخیراً در منطقه عدرا در نزدیکی شهر دمشق با حمله به مرقد حجر بن عدی از یاران پیامبر خدا حضرت محمدبن‌عبدالله (ص)، اقدام به تخریب، نبش قبر و هتک حرمت آن مزار متبرک نموده‌اند.

با عنایت به قداست اماکن مقدسه نزد پیروان ادیان آسمانی به ویژه مسلمانان و ضرورت احترام به این مقدسات و با توجه به اینکه اینگونه اقدامات می‌تواند موجب شعله‌ورشدن درگیری‌های مذهبی میان پیروان ادیان و مذاهب الهی گردد و از سوی دیگر این اماکن مقدس که قرن‌ها پیش بر پا گردیده و از نظر تاریخی نیز به عنوان میراث فرهنگی بشریت محسوب می‌گردد؛ انتظار می‌رود مجامع بین‌المللی ضمن محکومیت این اقدامات، ابتکار لازم را برای صیانت از بقاع متبرکه و اماکن مقدسه به اجرا گذاشته و نهادهای بین‌المللی به وظیفه خود عمل نمایند.

از این رو از اتحادیه ... و بویژه شخص جنابعالی انتظار دارد در راستای همزیستی مسالمت‌آمیز میان پیروان ادیان و مذاهب و حفظ حرمت مقدسات اعتقادی، ضمن محکومیت این اقدام غیرانسانی، مساعی خویش را جهت اعاده حرمت بقعه مذکور و پیشگیری از بروز موارد مشابه از طریق اقدامات عملی و جدی به کار گیرند.
علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها