امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۰۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59931
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید رضا صالحی امیری 26 مرداد ماه طی حکمی از سوی رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان منصوب شد و تقریباً بعد از ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، سید رضا صالحی امیری 26 مرداد ماه طی حکمی از سوی رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان منصوب شد و تقریباً بعد از گذشت یک ماه از آغاز به کار رسمی سرپرست وزارت ورزش و جوانان معاون ساماندهی امور جوانان این وزارتخانه تغییر کرد و محمود گلزاری جایگزین محمدصاق اکبری شد.

پس از این تحولات در وزارت ورزش و جوانان هنوز برنامه‌ای برای حوزه جوانان از سوی وزارتخانه اعلام نشده است.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان طی روزهای اخیر 5 گام مهم وزارت ورزش و جوانان را اعلام کرد و از ورود فرهنگ به ورزش، ورزش همگانی، توسعه ورزشگاه‌ها و مکان‌های ورزشی از طریق مشارکت عمومی و بخش خصوصی، تحول در عرصه ورزش زنان و بازنگری در نگاه ملی به جوانان به عنوان پنج استراتژی آینده این وزارتخانه نام برد. 

نکته قابل توجه این است از 5 گام اصلی این وزار‌تخانه تنها یک گام مرتبط با حوزه جوانان است.

صالحی در تشریح این 5 گام وقتی نوبت به حوزه جوانان رسید در مورد بازنگری نگاه ملی در حوزه جوانان تنها به گفتن چند جمله بسنده کرد و گفت : در این مورد  در آینده نزدیک مفصل‌تر صحبت خواهم کرد ولی موضوع جوانان بسیار پیچیده است و نیازمند ظرافت‌های خاص فرهنگی است و حتی در دیدار اخیر که خدمت با آیت الله العظمی جوادی آملی بودیم عرض کردم مدرسه، مسجد و ورزشگاه سه ضلع مثلث مقدس برای جوانان است.

وی گفت: مسئله جوانان در کشور بسیار فنی و پیچیده است و نیازمند اراده و سرمایه گذاری ملی است.

در تاریخ 8 دی‌ماه 1389با ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان، وزارت ورزش و جوانان در مجلس هشتم تشکیل شد و محمد عباسی به عنوان اولین وزیر ورزش و جوانان منصوب شد.

از اولین روزهای مطرح شدن موضوع ادغام دو بحث ورزش و جوانان همواره مخالفان زیادی وجود داشتند که معتقد بودند حاشیه‌های زیاد ورزش موضوع جوانان را به حاشیه می‌برد و باعث می‌شود تا مسئولان نتوانند در حوزه جوانان اقدامات اساسی را انجام دهند.

هم اکنون که دو سال و 10 ماه از ادغام گذشته است متأسفانه اقدامی در حوزه جوانان انجام نشده است تا بتوان آن را به‌عنوان کارنامه موفقی در حوزه جوانان ارائه داد مسئولان وزارت ورزش و جوانان در انتقاد به نوع عملکردشان در حوزه جوانان معتقد هستند که ورزش نیز متعلق به جوانان است و پرداختن به موضوع ورزش در حقیقت به نوعی پرداختن به جوانان است اما آیا اشتغال، ازدواج، اوقات فراغت نیز به اندازه ورزش مورد توجه بوده است؟

امیدواریم در تقویم مسئولان حوزه جوانان، زمان آینده نزدیک که قرار است در آن زمان برنامه‌های جوانان اعلام شود، مشخص شود تا بالاخره شاهد روزی باشیم که جوانان از زیر سایه سایر حوزه‌ها خارج شوند و به عنوان مهمترین بخش از سرمایه انسانی کشور مورد توجه اصلی مسئولان قرار گیرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها