امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59933
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که دولت سوریه قصد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که دولت سوریه قصد دارد تا پایان ماه اکتبر اطلاعات مفصل‌تری در خصوص تسلیحات شیمیایی این کشور در اختیار سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی قرار دهد.

لاوروف در مصاحبه با روزنامه «راسیسکایا گازیه تا» که امروز، پنج شنبه منتشر خواهد شد، گفت: در ماه سپتامبر سوریه اولین گزارش خود در مورد سلاح‌های شیمیایی موجود در این کشور را به سازمان منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی ارائه داد. کارشناسان این اطلاعات را کاملا مناسب ارزیابی کرده‌اند. به همین دلیل تردیدی وجود ندارد که مقامات دمشق همکاری شفافی در این زمینه دارند. گذشته از این دولت سوریه قرار است تا پایان ماه اکتبر اطلاعات جزئی تر و مفصل‌تری در این رابطه به این سازمان ارائه دهد.

وزیر خارجه روسیه همچنین اعلام کرد که اگر اطلاعات درست و مورد ارزیابی قرار گرفته در مورد عدم رعایت درخواست‌های جامعه بین‌المللی در خصوص نابودی تسلیحات و یا استفاده از این نوع سلاح‌ها به دست شورای امنیت سازمان ملل برسد، اعضای این شورا وارد عمل شده و تصمیم گیری لازم در خصوص اقدامات آتی بر اساس اصل هفتم منشور سازمان ملل را اتخاذ خواهند کرد.

لاوروف یادآور شد: در عین حال این مسئله بسیار مهم است که درخواست‌های صورت گرفته نه تنها از جانب دولت سوریه، بلکه از سوی مخالفان نیز بطور دقیق رعایت شوند. تاکید می‌‌کنم که بر اساس قطعنامه 2118 این مسئله را هم ممنوع شده است که سلاح شیمیایی در اختیار گروه‌های غیردولتی در سوریه قرار بگیرد که مسئولیت این مسئله دقیقا بر عهده کشورهای همسایه سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار