امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59951
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه معتقد است، برخی مواقع کشورها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه معتقد است، برخی مواقع کشورها اهداف کوتاه مدت خاصی را دنبال کرده و سعی می‌کنند تا برای رسیدن به آنها راهی برای گریز از ممنوعیت استفاده از قدرت نظامی علیه سایر کشورها بیابند که چنین تلاش‌هایی قطعا باعث نگرانی شدید می‌شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در مصاحبه با روزنامه «راسیسکایا گازیه تا» اظهار داشت: بعد از جنگ جهانی دوم اوضاع بین‌المللی تغییر کرده است، اکنون بصورت مشروع تنها می‌توان برای دفاع از حق و استقلال خود و یا بر اساس تصمین شورای امنیت سازمان ملل از توان نظامی علیه کشور دیگری استفاده کرد.

لاوروف افزود: البته باید پذیرفت که هر از چند گاهی برخی کشورها سعی می‌کنند تا به دنبال کسب منافع کوتاه مدت خاص خود استثنایی برای گریز از ممنوعیت استفاده از توان نظامی علیه سایر کشورها پیدا کنند. ما همین اواخر اظهاراتی در این خصوص از زبان "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا شنیده‌ایم.

وی تاکید کرد: این راه بسیار خطرناکی است که می‌تواند منجر به نابودی ساختارهای بین‌المللی جهان امروز شود. چرا که هیچ کشوری، حتی قدرتمندترین آنها قادر نیست تا به تنهایی در یک جهان دچار هرج و مرج و بی ثبات که در آن محدودیتی برای استفاده از توان نظامی وجود نداشته باشد، به حیات عادی خود ادامه داده و پیشرفت کند.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که «آمریکا یک مورد استثنایی است» و این کشور حفظ منافع خود را مقدم بر هر چیز دانسته و برای دفاع از آن حاضر است از توان نظامی خود نیز استفاده کند. وی این سخنان را در دفاع از تصمیم خود برای حمله به سوریه عنوان کرد.

این اظهارات اوباما تاکنون با انتقاد شدید برخی از رهبران کشورهای جهان مواجه شده است. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها