امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59954
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، کمیسیون مرکزی انتخابات و همه‌پرسی تاجیکستان «امامعلی رحمان» را به عنوان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، کمیسیون مرکزی انتخابات و همه‌پرسی تاجیکستان «امامعلی رحمان» را به عنوان نامزد در انتخابات ریاست جمهوری تأیید کرد.

«شیرمحمد شاهیان» رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان روز گذشته (17 مهرماه) ضمن اعلام این مطلب، گفت: رئیس فعلی دولت «امامعلی رحمان» اولین داوطلبی است که مدارک لازم را برای ثبت‌نام ارائه کرده و پس از شناسایی با این اسناد کارت نامزد انتخابات به نام وی ثبت شد.

وی تصریح کرد که تاکنون در حمایت از رحمان بیش از 222 هزار و 600 امضا جمع آوری شده است.

این مقام کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان افزود که جهت ثبت‌ نام از نامزدهای دیگر انتخابات نظیر حزب کشاورزی، کمونیست، حزب سوسیال دموکرات و حزب اصلاحات اقتصادی نیز اسناد مورد نظر به کمیسیون ارائه شده‌ است.

به گفته این مقام کمیسیون مرکزی انتخابات تاجیکستان، نامزدی رحمان توسط حزب خلق دموکرات تاجیکستان، اتحادیه جوانان و فدراسیون اتحادیه‌های کارگری مستقل مطرح شده و مدارک ضروری نیز در این زمینه به موقع در دسترس اعضای کمیسیون قرار گرفت.

شاهیان در مراسمی که به این مناسبت برگزار شد کارت هویت نامزدی رحمان و همچنین کارت‌هایی برای 15 نفر از افراد قابل‌اعتماد وی را به «صفر صفراف» معاون رئیس حزب دموکراتیک خلق تاجیکستان که رحمان را به عنوان کاندیدای انتخابات معرفی کرده‌، تحویل داد.

معاون رئیس حزب دموکراتیک خلق تاجیکستان و از افراد قابل‌اعتماد رحمان در این مراسم که با حضور اعضای کمیسیون مرکزی انتخابات و خبرنگاران برگزار شد، گفت که رحمان رضایت کتبی برای شرکت در انتخابات آینده را به دفتر حزب ارائه کرده است.

این درحالی است که انتخابات ریاست جمهوری تاجیکستان برای ششم نوامبر سال 2013 برنامه‌ریزی شده و «آینهال بابانظراوا» نامزد واحد ائتلاف نیروهای اصلاح‌طلب (شامل حزب نهضت اسلامی و حزب سوسیال دموکراتیک) رقیب اصلی رحمان در این انتخابات عنوان می‌شود.

در همین حال «رحمت‌الله رجب» یک نماینده ستاد انتخاباتی بابانظراوا به خبرنگار فارس گفت: در حال حاضر به حمایت از این نامزد ائتلاف اندکی بیش از 181 هزار امضا جمع‌آوری شده درحالی که براساس مقررات هر نامزد باید 210 هزار امضا طرفدارانش را جمع و یکجا با مدارک دیگر به کمیسیون مرکزی تحویل دهد.

زمان جمع‌آوری امضا برای نامزدها که روز دوشنبه گذشته به پایان رسید که بر پایه درخواست برخی از احزاب شرکت‌کننده انتخابات و براساس تصمیم کمیسیون مرکزی برای 3 روز تمدید شد.

مطابق با این تصمیم طرفداران بابانظرآوا باید تا ساعت 18 روز جمعه 19 مهرماه (دهم اکتبر) اسناد خود را تکمیل و با فهرست امضای طرفدارانشان به کمیسیون تحویل دهند.

امامعلی رحمان رئیس جمهور فعلی تاجیکستان که 21 سال قدرت را در اختیار دارد برای پنجمین بار است که داوطلب کرسی ریاست جمهوری شده است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها