امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59958
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۶
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «گنادی نویگلاس» معاون دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی امروز ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، «گنادی نویگلاس» معاون دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی امروز پنج‌شنبه (18 مهر) در یک نشست بین‌المللی گفت: نیروهای ائتلاف ناتوانی خود را در جهت از بین بردن مشکل مواد مخدر در افغانستان نشان دادند.

معاون دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی در این همایش که تحت نام کنفرانس بین‌المللی علمی و عملی «افغانستان-2014: چشم‌انداز تشدید اوضاع افغانستان، چالش‌ها و تهدیدها برای امنیت آسیای مرکزی پس از خروج نیروهای بین‌المللی ائتلاف» در «بیشکک» پایتخت قرقیزستان برگزار شد، اقدامات مشترک را از جمله تدابیر لازم برای کاهش هر نوع خطر عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در این کشور یک شبکه بین‌المللی قاچاق مواد مخدر افغانستان ایجاد شده که نمایندگان این شبکه در حال تلاش برای نفوذ در نهادها و مقامات محلی هستند و در بسیاری از این موارد از سوی همه شناخته شده‌‌اند.

این مقام سازمان امنیت جمعی تأکید کرد: ضروری است که افغانستان به کشوری باثبات و عاری از مواد مخدر تبدیل شود و این مسئله خواست هر کدام از کشورهای دوست افغانستان می‌باشد.

وی همچنین گفت: سازمان پیمان امنیت جمعی نمی‌تواند در این فرآیند فقط ناظر بماند و برای تقویت و حصول اطمینان از امنیت کشورهای عضو این نهاد اقدام نکند.

کنفرانس بین‌المللی بررسی مسائل مربوط به تهدیدات ناشی از قاچاق مواد مخدر افغانستان در چارچوب برنامه همکاری سازمان پیمان امنیت جمعی و اولویت‌های دوران ریاست قرقیزستان بر این سازمان راه‌اندازی شده‌ است.

منابع رسمی، دبیرخانه سازمان امنیت جمعی، دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان و وزارت امور خارجه این کشور را از سازمان‌دهندگان این کنفرانس عنوان می‌کنند.

بنا به گفته این منابع، تبادل‌نظر در مورد چگونگی نظام آینده افغانستان پس از سال 2014، گزینه‌های مربوط به وضعیت در سراسر این کشور و تأثیر آن بر روی ثبات و امنیت در آسیای مرکزی در دستور کار این همایش است.

بنابر برنامه ارائه‌ شده، در این کنفرانس همچنین سعی خواهد شد که یک رویکرد منطقه‌ای مشترک در حل مسائل کلیدی موجود و تهدیدات و چالش‌های جدید در حال ظهور، به وجود آید.

در این همایش همچنین طرحی در جهت اقدامات هماهنگ کشورها و سازمان‌های بین‌المللی ذینفع در مورد توسعه آسیای مرکزی و افغانستان پس از سال 2014 تدوین می‌شود.

هیئت‌هایی از دفاتر برنامه‌های سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، سازمان امنیت و همکاری اروپا، ناتو، سازمان کنفرانس اسلامی، سازمان همکاری شانگهای، جامعه کشورهای همسود، EurAsEC، CICA، کارشناسان از روسیه،، ایالات متحده، چین، اتحادیه اروپا، آسیای مرکزی، قفقاز جنوبی، هند، پاکستان، ایران، ترکیه و مغولستان از جمله شرکت‌کنندگان این نشست می‌باشند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها