امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۲:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59961
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست صمیمی معاون بنیاد ساداکو و برادرزاده ساداکو عصر امروز با حضور جعفر گودرزی مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم کودک، ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، نشست صمیمی معاون بنیاد ساداکو و برادرزاده ساداکو عصر امروز با حضور جعفر گودرزی مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم کودک، سیروس حسن‌پور کارگردان فیلم سینمایی درناهای کاغذی، پگاه آهنگرانی بازیگر و برخی از اصحاب رسانه در هتل کوثر اصفهان برگزار شد.

یوجی‌ساساکی خواهرزاده ساداکو، در ابتدای این مراسم در خصوص برنامه‌ای که روز گذشته تحت عنوان نصب تندیس درناهای کاغذی در میدان امام حسین اصفهان برگزار شد گفت: مراسم بسیار خوبی بود و ما از این کار تحت تأثیر قرار گرفتیم و حتماً در بازگشت به ژاپن به مردم کشورمان می‌گوییم که آنچه از مردم ایران دیدیم با آنچه که شنیده‌ایم بسیار فرق داشت.

همچنین ماساکی‌کوایاشی معاون بنیاد ساداکو در خصوص جشنواره فیلم کودک گفت: من اطلاع چندانی در مورد فستیوال‌های کودک نداشتم اما وقتی به ایران آمدم دیدم که به کودکان اهمیت زیادی می‌دهند و از طریق سینمای کودک می‌خواهند پیام صلح خودشان را به گوش دنیا برسانند.

همچنین در این مراسم پگاه آهنگرانی که به عنوان خبرنگار آزاد در جشنواره بیست و هفتم فیلم کودک حضور دارد خطاب به کوایاشی گفت: ایران و ژاپن هر دو قربانی سلاح‌های شیمیایی هستند با این تفاوت که ژاپن در اطلاع‌رسانی این زمینه کار زیادی انجام داده است و می‌خواهم با وجود اینکه  ایران خودش قربانی سلاح‌های کشتار جمعی است متهم به تلاش برای دستیابی به آن می‌شود و حتی در داخل کشور خودمان نیز بسیاری از مردم از این موضوع بی‌اطلاع هستند و می‌خواهم بدانم در ژاپن چه کار کرده‌اند که این موضوع را همه دنیا می‌دانند.

معاون بنیاد ساداکو در پاسخ به سؤال آهنگرانی اظهار داشت: از نظر دولت ژاپن ما هم خودمان شهروند هستیم و دولت در این زمینه هیچ کار خاصی انجام نداده است اما این خود مردمی هیروشیما بودند که با راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی در اینترنت و سایت‌های مختلف در این خصوص اطلاع‌رسانی کرده‌اند و به صورت خودجوش این کار انجام شد تا دوباره چنین بلایی سر ژاپن و هیروشیما نیاید.

وی ادامه داد: موضوع دیگر این است کسانی که به نوعی در این واقعه آسیب دیدند با بیان این موضوع به سایر مردم توضیح می‌دهند که چه رنج و مصیبت‌هایی بر آنها رفته است و حتی برای اطلاع‌رسانی در این زمینه داوطلبانه به کشورهای دیگر می‌روند.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم سیروس حسن‌پور که قرار است فیلم سینماهای درناهای کاغذی را در ارتباط با واقعه مشابه بمباران شیمیایی در سردشت و هیروشیما بسازد در این خصوص گفت: ما تاکنون دو سفر به هیروشیما داشته‌ایم و از نزدیک دیده‌ایم که چه تلاشی برای معرفی این فاجعه به دنیا می‌کند اما هنوز هم احساس می‌کنم این فاجعه را آنطور که باید و شاید به دنیا معرفی نکردم و خیلی از کشورهای دیگر دنیا هنوز متوجه عمق این فاجعه نشدند در حالی که ما سردشت را در کشور خودمان داریم که هنوز خیلی از مردم ایران در مورد چیزی نمی‌دانند و حتی موزه صلح ما یک موزه بسیار کوچک در پارکشهر است که اطلاعات کمی در آن گنجانده شده در حالی که موزه صلح هیروشیما خودش یک کشور است اما در یک گوشه‌ای از این موزه هم نشانی از سردشت نمی‌بینیم و تصمیم گرفتیم از طریق ساخت این فیلم نشان دهیم که چنین اتفاقی در سردشت هم افتاده است.

در ادامه مراسم، جعفر گودرزی مدیر روابط عمومی و مدیر اجرایی جشنواره فیلم کودک با اشاره به شروع شکل‌گیری حضور هیئتی از ژاپن به ایران گفت: ما برای اولین بار است که چنین کاری را انجام داده‌ایم و خواستیم از طریق جشنواره کودک پیام صلح خودمان را به دنیا نشان دهیم و این اتفاق حاصل زحمات چندین ماهه‌ای است ه همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت هفته جهانی صلح و نصب تندیس درنای کاغذی در اصفهان مشابه این مراسم در هیروشیما هم انجام شد که در روزنامه‌های ژاپن بازتاب داشت. برگزاری این مراسم به بهانه جشنواره فیلم کودک ایران بوده است.

در ادامه این مراسم یوجی‌ساساکی خواهرزاده ساداکو در خصوص انتخاب شعار دفاع از حقوق کودکان درگیر جنگ برای جشنواره کودک گفت: شعار بسیار خوبی است و نشان می‌دهد قربانیان اصلی جنگ در همه این کشورها کودکان هستند بنابراین باید تلاش کنیم تا از کودکان بیشتر مراقبت کنیم.

جعفر گودرزی نیز در خصوص این مراسم گفت: بعد از فیلمنامه درناهای کاغذی قرار شد توسط آقای حسن‌پور نوشته شود بنده و آقای میرعلایی سفری به ژاپن داشتیم و در همان سفر از دوستان دعوت کردیم تا سفری به ایران داشته باشند و درناهای کاغذی در ایران رونمایی شود که حتی قرار شد میدانی در اصفهان به نام درناهای کاغذی نامگذاری شود و ما پس از این اتفاق پروانه زرین جشنواره را به نشانه دوستی متقابل به دوستان هدیه دادیم.

همچنین ماساکی‌کوایاشی معاون بنیاد ساداکو در خصوص دلایل حمایت از فیلم سینمایی درناهای کاغذی گفت: سه دلیل برای ساخت این فیلم وجود داشت نکته اول احساس کردیم آقای حسن‌پور به لحاظ شخصیتی فرد مهربانی هستند و به این نتیجه رسیدیم که ایشان می‌توانند پیام ما را از طریق این فیلم به دنیا برسانند. نکته دوم این بود که ساداکو محور اصلی این فیلم بود و در نهایت از طریق همین فیلم متوجه شدیم که در ایران و عراق هم اتفاق مشابه با ژاپن رخ داده است.

وی همچنین در پایان در خصوص این سؤال که پس از بازگشت به ژاپن اگر قرار باشد در یک جمله نظرش را درباره ایران بگوید چه می‌گوید؟ گفت: مردم ایران مردم خیلی مهربان و صلح دوستی هستند و از نظر من ایران اولین کشور از نظر صلح و مردم‌ دوستی در جهان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار