امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 59987
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 112
پیش‌بینی می‌کردیم که ماهیت آمریکا باز هم باعث اختلافاتی شود. اختلافاتی که باعث می‌شود، از اصل دور شویم و حاشیه‌های کوچک و کم‌ارزش، دستاوردهای بزرگ یک ...

پیش‌بینی می‌کردیم که ماهیت آمریکا باز هم باعث اختلافاتی شود. اختلافاتی که باعث می‌شود، از اصل دور شویم و حاشیه‌های کوچک و کم‌ارزش، دستاوردهای بزرگ یک تحرک دیپلماسی که باعث شد آمریکا و رژیم صهیونیستی با یک چالش جدی‌ روبرو شود، به محاق برود.
جمهوری اسلامی ایران با اتخاذ رویکرد تازه و راهبردی در عرصه بین‌الملل توانست با ادبیات جدیدی، در نیویورک گفتمان جمهوری اسلامی ایران را عرضه کند و باعث شود تا گوشه‌ای دیگر از ماهیت خصمانه غرب به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی آشکار گردد.
مقامات کاخ سفید و رژیم صهیونیستی همچنان در تکاپوی جمع کردن خود از آن ضربه سنگین هستند که دولتمردان ما وارد ساختند.
این اقدامات پشتوانه قوی مردمی و رهبری را به همراه دارد. هیات ایرانی پس از بازگشت به میهن مورد حمایت مقامات کشور به ویژه رهبر انقلاب قرار گرفت، آنجا که فرمودند که از تحرک دیپلماسی کشور به ویژه در نیویورک حمایت می‌کنیم اما برخی موارد بجا نبود.
اعتماد و اطمینان ایشان به تلاش دولت پشتوانه‌ای است برای ادامه راهی که در پیش است. از این فرصت حمایت باید بیشترین استفاده را برد تا نتیجه آن شود که به صلاح مردم ایران و انقلاب اسلامی است.
نباید اجازه داد موارد کوچک با اظهارنظرات گوناگون آنقدر بزرگ شود که دستاورد اصلی را کمرنگ کند.
در جلسه‌ای نکاتی از زبان وزیر خارجه مطرح شده که او خواهان رسانه‌ای شدن آن نبوده است، اما برخی نمایندگان حاضر در جلسه گوشه‌ای از آن را رسانه‌ای کرده‌اند.
موضوع بر سر همان «بجا نبودن» است که رهبر انقلاب اشاره‌ای گذرا به آن داشتند و البته آن را باز نکردند اما چه بسا این اشاره‌، شاید اشاره‌ای بود به این نکته که بهتر است، خود متوجه آن شوید و شفاف و آشکار به زبان بیاورید. که اگر اینگونه شده بود اکنون شاهد بحث‌های بی‌نتیجه بر سر آن نبودیم.
برخی نمایندگان که اقدام به انتشار آن موارد کردند هم بر اساس مبانی اخلاقی نباید مسائل را رسانه‌ای می‌کردند و این وظیفه را برعهده رئیس دستگاه دیپلماسی کشور می‌گذاشتند تا خود در زمان مناسب آنها را بازگو کند.
اما این که وزیر خارجه محترم می‌گوید: «جالب آنجاست که کسانی که ادعای ولایتمداری دارند جلوتر از رهبری حرکت می‌کنند و هیچ ازخود نمی‌پرسند که اگر ایشان مصلحت می‌دیدند خودشان مصادیق را روشن می‌فرمودند.» این پرسش مطرح می‌شود که آن اشاره ریز اما ظریف رهبر معظم انقلاب، به کدام یک از اتفاقات و موارد بوده است؟ این اشاره می‌تواند، تلنگری باشد برای مذاکره بعدی که چنین اتفاقاتی نیفتد.
وگرنه حتی ایشان می‌توانستند در سخنانشان به آن هم اشاره‌ای نداشته باشند. موضوع اهمیت ویژه‌ای داشته است و اگر شما اعتماد دارید که سفر نیویورک یک پیروزی بزرگ برای نظام است، همگان هم چنین اعتقادی دارند، اما اگر خودتان پس از آن تذکر ورود پیدا می‌کردید و آن مصادیق را هم از زبان خود بازگو می‌نمودید و بابت آن اتفاق توضیح داده و ابهامات را رفع و حتی عذرخواهی می‌کردید، اکنون چنین بحث‌هایی بروز نمی‌کرد.
نکته مهم اینگونه اتفاقات آنجاست که نباید اجازه داد تا انسجام ملی، استحکام ملی و اصول انقلاب، با اینگونه مباحث دچار اختلاف وخدشه شود. اختلافی که اکنون باعث خواهد شد طرف مقابل با همه دشمنی‌هایی که با مردم و نظام اسلامی دارد، از آن به نفع خود بهره ببرد. هستند افرادی در داخل کشور که از این وضعیت پیش آمده سوء استفاده خود را می‌برند. راه سودجویی آنها را باید مسدود کرد.
* محمد صفری انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها