امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
۱۷:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 600
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۶
تعداد بازدید: 303
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از اردبیل، منصور حقیقت‌پور عصر چهارشنبه در نشست با جمعی از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از اردبیل، منصور حقیقت‌پور عصر چهارشنبه در نشست با جمعی از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با محوریت تحولات منطقه و روز ملی فناوری هسته‌ای اظهار داشت: موج مصنوعی ایجاد شده علیه جمهوری اسلامی ایران با محوریت برخی گروه‌های ضد ایرانی در این کشور نشان می‌دهد که سران آذربایجان گرفتار اندیشه فاسد آمریکا و صهیونیسم شده‌اند و آنها ادعاهایی مطرح می‌کنند که بیشتر تصنعی و خنده‌آور به نظر می‌رسد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت تصریح کرد: هفته گذشته در باکو جریانی به نام پاپ به بهانه اتحاد آذری‌ها و با ادعای اینکه آذری‌های ایران تمایل دارند به آذربایجان شمالی و در رأس آن باکو بپیوندند برنامه سخیفی را برگزار کردند که با اعتراضات سیاسی همراه شد.

وی با طرح این سئوال که چرا باید حاکمان آذربایجان از توسعه روابط با ایران گریزان باشند، بیان کرد: آنها حتی اجازه افتتاح گذرگاه‌های مرزی و بازارچه‌ها را نمی‌دهند و به شدت مانع توسعه روابط هستند و سعی می‌کنند به موضوع ایران هراسی دامن بزنند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از اردبیل، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: بعد از فروپاشی شوروی سابق تصمیمی که در آذربایجان گرفته شد 17 شهر قفقاز به سمت مادر خود ایران حرکت نکنند و این مهندسی در این راستا صورت گرفته و می‌خواهند آذربایجان جنوبی و شمالی را ادغام کنند و به هیچ وجه حاضر نیستند که در قالب منطق و علم سیاسی با ما مذاکره کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل به رخداد دو جریان اساسی در منطقه اشاره کرد و ادامه داد: اولین موج پان ترکیسم بوده که سبب شده قفقاز از دست ما برود و کم کم سایه فرهنگ سنگین و ناآشنا در قفقاز حاکم شود.

وی گفت: برای توسعه جغرافیایی سعی می‌کنند با شکل و شمایلی متفاوت‌تر این جریان را تقویت کنند و از آن به عنوان یک ابزار و اهرم استفاده کنند.

حقیقت‌پور موج دیگر را پان آذری توصیف کرد و افزود: فرق آن با پان ترکیسم در این است که پان آذری از مبنای تحقیقی و علمی متفاوت‌تر و نظریه‌های شاخص‌تری نسبت به گروه دیگر برخوردار است.

رئیس مجمع نمایندگان شمال‌غرب کشور تصریح کرد:‌ در این زمینه اقدامات فراوانی روس‌ها انجام دادند و یک سری جابه‌جایی‌های فرهنگی و تاریخی را  شکل دادند و هدفشان این بود که از سناریوی آذریسم برای اشغال آذربایجان ایران استفاده کنند.

حقیقت‌پور خاطر نشان کرد: برای مقابله با این موج مصنوعی ایجاد شده، باید مدبرانه عمل کنیم به طوریکه وقتی متوجه شدیم که از آن سوی مرزها اعلام می‌کنند که جمهوری آذربایجان با آذربایجان‌های ایران ملحق شود ما گفتیم که ایجاد جز به کل است و ایران کل بوده و باید شما بیایید و به آذربایجان بپیوندید.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: به نظر می‌رسد باید جوانان ما هوشمندانه در این مسیر حرکت کنند و اجازه ندهند برخی تحرکات زمینه انسجام ملی را به هم بزند.
انتهای پیام/62001/ج40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها