امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60013
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۶
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات می‌گویند پنتاگون به سازمان منع تسلیحات شیمیایی پیشنهاد داده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات می‌گویند پنتاگون به سازمان منع تسلیحات شیمیایی پیشنهاد داده است واحدی آمریکایی عهده‌دار نابودی ذخایر تسلیحات شیمیایی سوریه باشد.

دو مقام مسئول به رویترز گفته‌اند وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه اطلاعاتی در مورد این واحد از کارشناسان آمریکایی را به سازمان منع تسلیحات شیمیایی ارائه کرده است. این سازمان قرار در مورد فناوری مورد استفاده و نحوه نابودی تسلیحات شیمیایی سوریه تصمیم‌گیری کند.

دمشق ماه گذشته با توافقنامه واشنگتن-مسکو برای امحای تسلیحات شیمیایی سوریه موافقت کرد. بنا بر این توافق، تمامی ذخایر تسلیحات شیمیایی سوریه باید تا نیمه اول سال 2014 به طور کامل نابود شود.

پیش از این قرار بود این تسلیحات ابتدا به کشوری دیگر منتقل و در آنجا نابود شود. با این حال، ممنوعیت واردات تسلیحات شیمیایی در اغلب کشورها، احتمال نابودی این تسلیحات در داخل خاک سوریه را افزایش داده است.

دولت سوریه و سازمان منع تسلیحات شیمیایی باید تا نیمه ماه نوامبر در مورد فناوری مورد استفاده برای نابودی ذخایر شیمیایی تصمیم‌گیری کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها