امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60025
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۶
تعداد بازدید: 76
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، علی زیدان، نخست وزیر لیبی امروز پس از آزادی از چنگ گروه مسلحی که وی را ربوده بود طی نطقی در مقر نخست وزیری ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، علی زیدان، نخست وزیر لیبی امروز پس از آزادی از چنگ گروه مسلحی که وی را ربوده بود طی نطقی در مقر نخست وزیری گفت: عملیات ربودن من در کشمکش‌های سیاسی در لیبی به وجود آمد اما هرگز بر امنیت این کشور تاثیری نخواهد گذاشت.

نوری ابوسهمین، رئیس کنگره ملی لیبی و شماری از اعضای کنگره و کابینه این کشور نیز در مراسم استقبال از علی زیدان در مقر نخست وزیری لیبی حضور داشتند.

زیدان همچنین از ریاست ستاد کل و افسران ارتش ملی، پلیس و ساکنان طرابلس به خاطر تلاش‌هایشان در پایان دادن به حادثه ربایش خود قدردانی کرد.

وی از همگان خواست که اختلافات را با تعقل و با در نظر گرفتن منافع ملی حل و فصل کنند.

نخست وزیر لیبی به خارجی‌ها و دیپلمات‌های حاضر در این کشور اطمینان خاطر داد که دستگاه‌های امنیتی به کار خود در حفظ امنیت شهروندان و اتباع مقیم این کشور به طور برابر خواهند پرداخت.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل نیز امروز ربودن علی زیدان نخست وزیر لیبی را نتیجه تغییر و تحولات سیاسی در این کشور دانست.

وی گفت: ربودن یک نخست وزیر نه تنها برای مردم لیبی بلکه برای همه آنهایی که چنین تحولات سیاسی را تجربه می‌کنند زنگ خطر و هشدار است.
 انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها