امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60040
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۶
تعداد بازدید: 117
به گزارش فارس، پایگاه خبری «الوفاق» گزارش داد: شماری از زندانیان سیاسی در بحرین به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند. جمعیت اسلامی الوفاق بحرین با ...

به گزارش فارس، پایگاه خبری «الوفاق» گزارش داد: شماری از زندانیان سیاسی در بحرین به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهند.

جمعیت اسلامی الوفاق بحرین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: زندانیان سیاسی این کشور در دو زندان جو و الحوض به اعتصاب غذای خود در اعتراض به بدرفتاری مسئولان زندان ادامه می‌دهند.

این زندانیان سیاسی از شش روز پیش اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها اوضاع زندانیان در بند چهارم زندان الحوض وخیم است اما مسئولان این دو زندان و دیگر مقامات دولتی درباره این اخبار سکوت اختیار کرده‌اند.

جمعیت الوفاق تاکید کرد: رژیم بحرین بخش گسترده‌ای از ملت این کشور را از آزادی محروم کرده است و از این مردم انتقام می‌گیرد.

جمعیت وعد بحرین نیز خواستار آزادی زندانیان سیاسی این کشور شد

این گروه سیاسی تاکید کرد: اقدام دولت بحرین در اتخاذ سیاست فرار رو به جلو در روند گفت‌وگوی ملی و تلاش رژیم آل خلیفه با همراهی شماری از رژیم‌های عرب خلیج فارس برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هیچ فایده‌ای ندارد.

دفتر سیاسی جمعیت وعد از رژیم بحرین خواست ضمن بازنگری در سیاست‌های خود سرکوبگری‌ها را متوقف کرده و طرحی را برای حل سیاسی بحران در بحرین ایجاد کند.

جمعیت وعد بر ضرورت آزادی زندانیان سیاسی به ویژه دانش آموزان و دانشجویان زندانی تاکید کرد.

مرکز حقوق بشر بحرین نیز آزادی معلمان زندانی را خواستار شد

این مرکز به مناسب روز جهانی آموزش با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: رژیم آل خلیفه معلمان زندانی را آزاد و مجازات‌های ظالمانه علیه معلمان را لغو کند.

این مرکز با انتقاد از مراسم صوری روز معلم از سوی وزارت آموزش و پرورش بحرین تاکید کرد: روز واقعی معلم روزی است که حق به معلمان برسد و معلمان زندانی آزاد شوند.

این مرکز با اشاره به ادامه بازداشت مهدی ابودیب رئیس اتحادیه معلمان بحرینی در زندان گفت: کمیته حقیقت یاب بسیونی در گزارش خود تاکید کرده که ابوادیب در معرض شدیدترین شکنجه‌ها قرار دارد.

مقامات بحرینی در طول اعتراضات این کشور شماری از معلمان را زندانی کرده‌اند.

حمایت احزاب و شخصیت‌های سیاسی لبنان از خواسته‌های انقلابی مردم لیبی

نمایندگان شماری از احزاب و نیروهای سیاسی لبنان با برگزاری مراسمی از تلاش ملت بحرین برای به دست آوردن آزادی و عزت خود حمایت کردند.

این مراسم در ساختمان اتحادیه روزنامه نگاران لبنان در بیروت برگزار شد و اعتراضات مسالمت آمیز ملت بحرین برای استقرار نظام دموکراتیک در این کشور مورد حمایت گرفت.

در این مراسم احزاب لبنانی سرکوبگری‌های رژیم آل خلیفه را به شدت محکوم کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها