امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60046
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۶
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید پس از اظهارات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که گفته بود به شرط مذاکره اوباما در پاره‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاخ سفید پس از اظهارات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که گفته بود به شرط مذاکره اوباما در پاره‌ای از مسائل حاضر است طرحی مبنی بر افزایش سقف بدهی ارائه کند، اعلام کرده اوباما احتمالاً لایحه افزایش کوتاه مدت سقف بدهی را امضا خواهد کرد.

جی کارنی ضمن اعلام این خبر افزود البته امضا کردن لایحه مذکور به جزئیات مسائلی بستگی دارد که نمایندگان جمهوری‌خواه پیشنهاد می‌دهند.

جی کارنی گفت: «رئیس جمهور خوشحال است که حداقل ذهن‌های بازتر در مجلس نمایندگان غلبه دارند و اینکه حداقل، اینطور که به نظر می‌رسد، این شناخت حاصل شده که ورشکستگی، گزینه مناسبی نیست.

کارنی البته تضمین نکرد که اوباما طرح سقف بدهی کوتاه مدت ارائه شده توسط جمهوری‌خواهان را حتما امضا خواهد کرد. وی گفت کاخ سفید تا کنون هیچ جزئیاتی از این طرح را ندیده است.

اوباما بارها از جمهوری‌خواهان خواسته سقف بدهی دولت را قبل از فرا رسیدن تاریخ 17 اکتبر تا 16.6 تریلیون دلار افزایش دهند.

دولت فدرال آمریکا از حدود 10 روز پیش به دنبال تصویب نشدن لایحه بودجه دولت در مجلس نمایندگان آمریکا به تعطیلی اجباری رفته است و حدود یک هفته دیگر تا رسیدن ضرب‌الاجل بحث افزایش سقف بدهی زمان باقی مانده است.

با افزایش نگرانی‌ها در خصوص پیامدهای عدم افزایش سقف بدهی دولت فدرال، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا و سنا روز چهارشنبه از احتمال افزایش کوتاه مدت افزایش سقف بدهی به امید بازگرداندن باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به پای میز مذاکره خبر دادند.

اوباما هشدار داده بود در صورتیکه جمهوری‌خواهان سقف بدهی را حتی اگر برای یک مدت کوتاه افزایش ندهند و لایحه بودجه را تصویب نکنند، حاضر به مذاکره با آنها نخواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها