امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60052
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۷
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک فعال ضد جنگ روز پنجشنبه به دادگاهی در ترکیه گفت که در جریان حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یک فعال ضد جنگ روز پنجشنبه به دادگاهی در ترکیه گفت که در جریان حمله کماندوهای اسرائیلی به کشتی حامل کمک های بشردوستانه برای مردم غزه، اسرائیلی ها با بالگرد آنهارا مورد حمله قرار دادند.

این سخنان با ادعای اسرائیلی ها مبنی بر این که نظامیان اسرائیلی در دفاع از خود مجبور شدند با فعالان درگیر شوند مغایرت دارد.

در 31 می سال 2010 نظامیان اسرائیلی با حمله به کشتی مرمره که حامل کمک های بشردوستانه برای مردم در محاصره غزه بودند، 9 شهروند ترکیه را کشتند.

این موضوع باعث به بحران کشیده شدن روابط میان اسرائیل و ترکیه شد.

محاکه غیابی چهار فرمانده اسرائیلی که هم اکنون بازنشسته شدند از جمله رئیس سابق ارتش، نوامبر گذشته در استانبول آغاز شد و پنجشنبه نیز از سرگرفته شد. در این دادگاه سخنان شاهدان حادثه که در کشتی بودند شنیده شد.

«کنت اوکیفه» تفنگدار سابق آمریکا که هم اکنون به یک فعال ضد جنگ تبدیل شده است در روز حادثه بر روی کشتی حضور داشت و به دادگاه ترکیه گفت که نظامیان اسرائیلی نخست از بالگرد شروع به تیراندازی کرده که در جریان این تیراندازی چندین نفر کشته شدند.

وی افزود: بعد 5 یا 10 دقیقه پس از آنکه بالگرد اسرائیلی به کشتی نزدیک شد من پیش جسد بی جان «سودت کیلیکلار» (یکی از فعالان ترک) بر روی عرشه کشتی رفتم این در حالی است که هنوز کماندوهای اسرائیلی وارد کشتی نشده بودند.

این فعال ضد جنگ افزود: وی باید توسط شلیک از هوا کشته شده باشد. بعد از دیدن جسد بی جان کیلیکلار من به بالا و بر روی عرشه رفتم و جسد بی جان یا مجروح چندین نفر را بر روی عرشه دیدم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها