امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6006
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان ‌در نشست سیاسی در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود نبویان ‌در نشست سیاسی در جمع دانشجویان دانشگاه بوعلی با بیان اینکه تفکر دنیاگرایی بعد از رنسانس در غرب پدید آمد اظهار داشت: دنیاگرایی از قرن 16 میلادی با انجام رنسانس در اروپا آغاز شد.

وی ادامه داد: غرب برای رسیدن به دنیاگرایی از ابزار شناخت دنیا، بهره‌مندی از طریق ایجاد وابستگی به دنیا و استفاده حس و تجربه برای تسلط بر دنیا بهره گرفته است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در ادامه با اشاره به اینکه حس و تجربه به طور مستقیم در شناخت دنیا به تفکر دنیاگرایی کمک کرده افزود: خروجی حس و تجربه به علم تجربی تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: در غرب علم تجربی در 100 سال گذشته به عنوان خدا مطرح شده و این در حالی است که ما در دانشگاه‌های خودمان علم تجربی را پذیرفتیم.

نبویان بیان داشت: تمام روشنفکران کشور ما بعد از عصر روشنگری در غرب یک کلمه هم از خود ندارند و هر چه را که به جامعه ارائه کردند را از غرب و علوم تجربی آنها دریافت کردند.

وی در ادامه به فلسفه پوزیتیویسم اشاره کرد و یادآور شد: در قرن 19 فلسفه پوزیتیویسم به وجود آمد که واژه‌ها را به دو دسته الفاظ با معنی و بی‌معنی تقسیم کرده که ملاک بامعنی بودن واژه‌ها این است که به صورت مصداقی ما آنها را حس می‌کنیم.

رئیس کمیته اسلامی کردن دانشگاه‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با بیان اینکه در تفکر دنیاگرایی هر چیزی را که با حس و تجربه دریافت می‌شود بامعنی است ابراز داشت: در این تفکر، خدا، ملائکه و روح را که با مصداق حس و تجربه نمی‌توان تجربه کرد بی‌معنی است.

وی با بیان اینکه مایکل پترسون در کتاب عقل و اعتقاد دینی می‌گوید که اولین فضانوردی که به فضا رفت چون خدا را در فضا ندید گفت خدا دروغ است اذعان داشت: در مقابل این تفکر قرآن به عنوان یک سند تاریخی خط بطلانی بر همه این تفکرات کشیده است.

نبویان در ادامه با اشاره به مواضعی که در قبال تفکر غرب در ایران شکل گرفته بود، پرداخت و گفت: یکی از این مواضع پذیرش کامل تفکر غرب به معنی از نوک سر تا نوک پا غربی شدن بود که آن را تقی‌زاده در دوره مشروطه و در دوران اصلاحات موسوی لاری و حجاریان بیان می‌کردند. 

وی اضافه کرد: برخی از مسلمانان نیز غرب را به صورت مطلق نفی می‌کنند که این هم درست نیست چون غرب یک‌سری چیزها دارد که درست است و باید از آنها استفاده کرد. 

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در ادامه با اشاره به اینکه گروهی در اسلام پیگیر سازش با غرب هستند خاطرنشان کرد: این افراد معتقدند که دین فقط برای نماز خواندن و روزه گرفتن است و دین نباید در سیاست و اقتصاد دخالت کند که این تفکرات را در ایران افرادی مثل بازرگان مطرح می‌کردند.

وی افزود: برخی افراد هم می‌گفتند با توجه به اینکه غرب خوبی‌هایی دارد باید از این خوبی‌ها استفاده کنیم و بقیه رفتارهای غرب را رها کنیم اما انقلاب اسلامی در مقابل همه این تفکرات برای ایجاد تمدن جدید اسلامی در مقابل تمدن غرب به وجود آمده است.

نبویان ادامه داد: دعوای غرب با انقلاب اسلامی بر سر موضع دو تمدن است به این معنا که اگر تمدن اسلامی در جهان حاکم شود تمدن غرب از بین خواهد رفت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تفکر غربی در حال حاضر در کشور ما غلبه یافته است بیان داشت: تمدن مدرن غربی با تمدن اسلامی در تقابل است و جمهوری اسلامی معتقد است که تمدن اسلامی باید تمدن غربی را برچیند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جامعه‌شناسی فعلی که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود باطل است تصریح کرد: ما معتقدیم که این علوم غربی باید به طور کامل تغییر کند.

وی اضافه کرد: بعد از انقلاب دعوای غرب با ما شروع شد و فشارهای زیادی را وارد کردند و حتی رؤسای جمهوری چون بنی‌صدر، هاشمی و خاتمی طبق گفته سخنگوی دولت هاشمی افکار لیبرالیستی دارند.

نبویان افزود: در دوره اصلاحات خود اصلاح‌طلبان می‌گفتند قرآن را باید اصلاح کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در دوران اصلاحات ارزش‌های تمدن اسلامی در حال سست شدن بود ابراز داشت: در سال 84 دولتی که ادعای اسلام‌گرایی و ارزش‌گرایی داشت بر سر کار آمد و گفتمان عدالت را که در انقلاب ایجاد شده را می‌خواست حفظ کند اما پرچمدار این جریان در دولت دهم از مسیر خارج شد.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری افزود: در انتخاب رئیس جمهور یازدهم باید کسی را انتخاب کنیم که گفتمان اسلام‌گرایی، گفتمان امام حسین و امام زمان(عج) را زنده کند که همان گفتمان عدالت‌طلبی و ظلم‌ستیزی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال 91 بودجه عمومی کشور 144 هزار میلیارد تومان بود بیان داشت: برای تامین این بودجه ما باید روزانه 2 میلیون و 700 هزار بشکه نفت می‌فروختیم که از تیرماه سال گذشته دشمنان اجازه ندادند حتی یک قطره بفروشیم و این در حالی است که 49 درصد بودجه کشور از محل فروش نفت تأمین می‌شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری اضافه کرد: ایران با هزار فشار توانست در تیرماه 630 هزار بشکه و در مرداد ماه 780 هزار بشکه نفت را صادر کند.

وی به اعمال تحریم‌های همه جانبه از سوی غرب به خصوص امریکا اشاره کرد و گفت: با اعمال تحریم‌ها اجازه خرید دارو با چند برابر قیمت بیشتر را هم به ما نمی‌دهند و بالاترین تحریم اعمال شده علیه ایران تحریم بانک مرکزی است.

نبویان اذعان داشت: از تیرماه سال گذشته تاکنون تمام بانک‌های دنیا را به روی ایران تعطیل کردند و در این مدت حتی اجازه جابجایی یک دلار را هم نمی‌دهند و برای انجام معادلات مجبوریم که به واسطه‌ها رشوه دهیم تا معامله انجام شود.

وی در ادامه به گرانی‌های مرغ در ماه رمضان اشاره کرد و بیان داشت: ما کنجاله را خریداری کردیم و این محصول به مدت شش ماه بر روی آب‌های خلیج فارس به علت اینکه نمی‌توانستیم پول را پرداخت به خاطر تحریم بانک مرکزی سرگردان بود و حق تخلیه نداشتیم.

رئیس کمیته اسلامی کردن دانشگاه‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان با بیان اینکه امریکا به دنبال نابود کردن تمدن‌سازی اسلامی در ایران است گفت: ایران در اوج تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی به علومی چون هوافضا و سلول‌های بنیادین دست یافته و نشان داده که تحریم‌ها خللی بر اراده راسخ جوانانش وارد نمی‌کند.
انتهای پیام/‌89019/ش40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها