امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60067
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۷
تعداد بازدید: 56
«حبیب مهکام» قاری و استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای تشویق نوجوانان ...

«حبیب مهکام» قاری و استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: برای تشویق نوجوانان و جوانان به منظور ورود در عرصه‌های قرآنی باید برای آن‌ها وظایف و مسئولیت‌هایی تعریف کرد تا بدانند که در جامعه نقشی ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به آیه 64 سوره مبارکه «انفال» خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید« «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَسْبُکَ اللَّهُ وَ مَنِ اتَّبَعَکَ مِنَ الْمُؤْمِنینَ؛ ای پیامبر، خدا وکسانی از مؤمنان که از تو پیروی می‌کنند تو را کفایت می‌کند»، بر همین اساس باید از جوانان مؤمن که در راه حق قدم برمی‌دارند، در اداره امور استفاده کرد و به آن‌ها ارج نهاد تا با خودباوری بتوانند جامعه‌ای قرآنی بسازند.

مهکام با بیان اینکه نسل جوانان باید در عرصه اجتماعی حضور داشته باشند، اظهار داشت: جوانان، آیند‌ سازان جامعه هستند که می‌توانند با صدور انقلاب اسلامی، زیبایی‌های این انقلاب را به سایر مردم جهان نشان دهند.

این پیشکسوت عرصه‌های قرآنی با اشاره به اهمیت عملی‌ساختن آموزه‌های قرآنی در زندگی روزمره ادامه داد: مضامین الهی را باید در زندگی روزمره به کار گیریم نه اینکه در حسینه‌ها مطرح و در کتاب‌ها گفته شود، اما هیچ‍کس به آن عمل نکند بلکه باید به آن جامه عمل پوشاند که در این راستا توجه به شخصیت جوانان و همچنین احترام متقابل نقش بسزایی دارد.

مهکام یکی از راهکارهای عملی کردن فرهنگ قرآنی در جامعه را توجه به رفتارهای قرآنی عنوان کرد و گفت: خانواده نقش مهمی در تربیت قرآنی افراد دارد بر همین اساس والدین و به ویژه مادران می‌توانند با انس بیشتر با قرآن اعضای خانواده را به سمت امور قرآنی هدایت کنند.

این پیشکسوت عرصه‌های قرآنی یکی از معضلات جامعه امروز را توقعاتی که والدین در رابطه با حفظ قرآن از فرزندان خود دارند دانست و افزود: والدین نباید از فرزندان خود توقعی بیش از توانایی‌های آن‌ها داشته باشند، به طور مثال حفظ قرآن امری پسندیده است که تمامی مردم باید در این راستا گام بردارند اما تحمیل آن به کودکان امری مخرب در فعالیت‌های قرآنی است بنابراین باید با تدبیر و برنامه کودکان را به حفظ قرآن مشتاق کرد.

وی تصریح کرد: اگر والدین کودکان خود را به شرکت در جلسات و کلاس‌های قرآنی ترغیب کنند آن‌ها به حفظ قرآن با کیفیت و اصولی خاص نائل خواهند آمد، بنابراین بهتر است کودکان را با رفتار و عملکردی قرآنی به حفظ و حضور در جلسات قرآنی تشویق کنیم تا مشکلات اجتماعی در جامعه به حداقل برسد چرا که افراد قرآنی در تمامی امور سعی می‌کنند قرآنی عمل کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها