امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60069
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، عملیات چند هفته اخیر نیروهای ارتش سوریه در دمشق به ویژه «برزه» و ریف دمشق و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، عملیات چند هفته اخیر نیروهای ارتش سوریه در دمشق به ویژه «برزه» و ریف دمشق و نیز الغوطه، انهدام مهم ترین محل استقرار تروریست‌های مسلح و در نتیجه افزایش تلفات جانی و خسارت‌های مالی آنان را به دنبال داشته است.

در این میان، مواضع که ترویست‌های مسلح  در منطقه «المزارع» برای دفاع از خود در برابر حملات ارتش ایجاد کرده بودند، در اختیار ارتش قرار گرفته است.

این مواضع بیشتر در حد فاصل ساختمان شبکه آموزشی تلویزیون سوریه و بیمارستان نظامی «تشرین» ساخته شده بود.

اما نیروهای ارتش با عقب‌نشینی برنامه‌ریزی شده از برخی نقاط، تروریست‌های مسلح را به این مناطق جلب کرده و سپس آنان را به محاصره خود در آوردند.

در همین راستا در برزه، حدود 40 تروریست در محاصره ارتش قرار گرفته و همگی آنان به هلاکت رسیدند.

این درحالی است که قطع راه‌های کمک‌رسانی به تروریست‌های مسلح، آنان را بیش از پیش غافلگیر کرده است به ویژه اینکه راه «النهر الواصل» بین برزه و الغوطه نیز تحت تسلط نیروهای ارتش قرار گرفته است و منطقه «ضهرالمسطاح» در نزدیکی آن نیز زیر آتش توپخانه ارتش قرار دارد.

اما در المزارع نیز تروریست‌های مسلح از سه ساختمان مرتفع برای دیده‌بانی و تیراندازی استفاده می‌کردند که نیروهای ارتش سوریه با تسلط بر ساختمان شبکه آموزشی تلویزیون سوریه، این سه ساختمان‌ را نیز  تحت کنترل خود در آورد و توانست تعداد زیادی از تروریست‌ها را به محاصره در آورده و آنان را به هلاکت برساند.

عده‌ای از تروریست‌ها نیز به سمت «القابون» پا به فرار گذاشتند که تحت تعقیب ارتش قرار دارند.

نیروهای ارتش سوریه اکنون در تلاش برای تحقق دو هدف به طور همزمان هستند، نخست: افزایش هرچه بیشتر تلفات ترویست‌های مسلح و دوم: جمع‌آوری تروریست‌های مسلح بین قابون و برزه که منطقه‌ای کشاورزی و غیرمسکونی است و البته هدف دوم، حائز اهمیت بیشتری است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها