امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6008
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۱
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف در ابتدای سخنرانی خود در جمع بیش از 3 هزار نفر از جوانان حزب الله کرج در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف در ابتدای سخنرانی خود در جمع بیش از 3 هزار نفر از جوانان حزب الله کرج در همایش تجلیل از خادمان هیئت الرضا گفت: خدا را شاکرم که در آستانه ورود به ماه رجب که خدا این منت را به بندگانش گذاشته و رجب و شعبان را هدیه کرده و این فرصت تاریخی را برای بندگانش گذاشته تا خود را آماده کنند برای ضیافتی بزرگ، در جمع شما حاضر شدم.

وی افزود: به عنوان یک راوی سال‌های دفاع مقدس می‌گویم که فضای جمع امروز ما بسیار شبیه آن روزهای نورانی است. شما مثل حضرت علی اکبر هستید و می‌خواهید بگویدد اهل فرهنگ اهل بیت، عاشورا و تربیت شده نهضت حسینی  هستید.  شهادت می دهم که حال و هوای جلسه امروز ما، همان فضایی است که در دوران دفاع مقدس دیدم. وقتی گردان ها جمع می شدند در محل های مختلف از غرب تا شرق در اردوهای مختلف، اکثر بچه های جبهه همین سن و سال را داشتند . آن روز خود من هم 19 ساله بودم. وقتی شما را می بینم همه آن خاطرات برایم زنده می‌شود.

قالیباف تصریح کرد: شما جوانان عزیز امروز با حضور در این محفل پرشور و با شعارهای زیبایتان نشان دادید که متعلق به فرهنگ اهل بیت و نسل عاشورایی هستید. همه شما تربیت شده نهضت حسینی و مکتب محرم و صفرید و خدا را شکر معرفت عمیقی به رجب و شعبان دارید. خدا را شکر که درآستانه ماه رجب در چنین جمع باصفایی دور هم جمع شدیم. 

وی در ادامه گفت: عزیزان من یک نکته را می خواهم اینجا به شما جوانان بگویم‎، به عنوان یک باقیمانده از کاروان شهدا ، حرفم این است که اگر عزت اسلام و مسلمین را می خواهید ، اگر عزت دنیوی خودتان را می خواهید ، اگر آخرت را می خواهید جز در فرهنگ قرآن و عترت جای دیگری آن را دنبال نکنید. امروز باید از مکاتب دیگری غیر اسلام  که سبک زندگی جدید می‌آورند فاصله بگیریم، فراموش نکنیم که حضرت آقا هم فرمودند چنین سبک زندگی‌هایی مورد تایید نیست.  مگر ما به دنبال اقتصاد خوب نیستیم؟ مگر ما به دنبال آینده این کشور نیستیم؟ مگر ما به دنبال دفاع از مظلومین و محرومین نیستیم؟ مگر بنا نیست که به ندای هر مظلوم لبیک بگوییم؟ این جز در خانه اهل بیت و قرآن یافتنی نیست.

نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه امروز حرف بنده در نزد شما برادران و خواهران گرامی، علمای بزرگوار، خانواده های معظم شهدا و شما ولایتمداران و شهید پروران در شهر کرج، این است که همان فرهنگ جهاد و شهادت و همان فرهنگ ایثار و محبت و همان فرهنگ گذشت و خدمت امروز تنها راه نجات ماست که باید به آن تأسی کنیم، چه در حوزه اقتصاد، چه در حوزه سیاست، فرهنگ، تربیت و آموزش.

قالیباف اضافه کرد: با صراحت عرض می کنم در بخشی از سالیانی که پشت سر گذاشتیم دلیل بسیاری از عقب ماندگی ها این است که از فرهنگ شهادت و از فرهنگ اهل بیت فاصله گرفته ایم، به همین دلیل در حوزه های سیاست به جای یک سیاست دینی بر مدار دین داری متاسفانه سیاست زدگی و دروغ و ریا می بینیم. البته ما زحمات افراد را نادیده نمی گیریم، زیرا بی انصافی است ولی ما می گوییم اتفاقی که امروز در کشور روی افتاده و این وضع موجود، در شان نظام و کشور و این مردم نیست.

قالیباف با اشاره به تخریب مقبره حجر بن عدی گفت: وهابیان، سلفیان و آنهایی که هیچ درکی از اسلام ندارند و امروز جنایت می‌کنند با حوادثی که در سوریه اتفاق افتاد، آمدند و قبر بهترین یار حضرت علی را اینگونه تخریب کردند. وهابیان و سلفی‌ها بدانند که نسل حجربن عدی‌ها هنوز زنده اند  و نسل کنونی نسل باقی مانده از حضرت عباس است که شب تا صبح در خیمه اهل بیت نگهبانی داد و امروز همان غیرت از اهل بیت دفاع خواهد کرد. وقتی به حجر بن عدی گفتند دست از علی بردار، گفت سرم را می‌دهم ولی از او دست برنخواهم داشت. ما پیرو چنین شخصیتی هستیم. ما فهمیده‌ایم که عزت‌مان در فرهنگ قرآن و عترت است نه جای دیگر. همه اهداف ما وقتی محقق می‌شود که از اهل بیت عصمت و طهارت و قران کریم مدد بخواهیم.

وی  با اشاره به حوادث اخیر سوریه گفت: در دهه شصت میلادی همه کشورهای عربی دست به دست هم دادند و در مقابل اسرائیل ضعیف آن روز، تنها 7 روز مقاومت کردند و پس از آن برای آن ها ذلت و خواری باقی ماند. پس از آن در زمان جمال عبدالناصر چاره‌ای جز قرار داد کمپ دیوید و ذلت پیش روی آنها نبود. انقلاب وقتی پیروز شد، اسرائیل صبح از جنوب لبنان شروع کرد و ظهر در بیروت بود. اما به برکت نهضت امام حسین، فرهنگ جهاد و شهادت و مکتب اهل بیت، خودتان دیدید بچه‌های هم سن و سال شما که در مکتب امام راحل تربیت شدند، در مقابل اسرائیل ایستادگی کردند. در جنگ 33 روزه، رژیم صهیونیستی با تمام توان به لبنان تاخت اما یک قدم نتوانست جلو بیاید و این فرهنگ اهل بیت است.  ما با فرهنگ سرمایه داری و دوری از اهل بیت به جایی نمی رسیم و این فرهنگ جهاد است که می تواند مشکلات کشور را حل کند.

قالیباف افزود: بنده امروز خدمتگزاری در شهرداری تهران هستم و کارهایی که با فرهنگ جهادی همکارانم برای مردم عزیز شهر تهران در حوزه های عمرانی، حمل و نقلی و در بخش های دیگر انجام داده ام، با همکاری آنها بوده و دست همه همکارانم را می بوسم و مایه افتخار من است اما این نکته را می خواهم عرض کنم که تنها کار ما این نیست که به حوزه های عمرانی و خدماتی رسیدگی کنیم. مهمترین وظیفه ما این است که جامعه را به سمت یک هدایت قدسی ببریم، زیرا شهدا از ما این را می خواهند.  اگر می خواهیم خدمتی هم در عرصه اقتصادی انجام دهیم که باید انجام دهیم خروجی آن باید فرصت رشد و تعالی به جوانان ما بدهد.

نامزد احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: وقتی معیشت و مقدمات کار را در جامعه فراهم می‌کنیم، این دو هدف ما نیستند. البته معیشت و کار مقدمه‌اند، اما هدف جوهره فرهنگ دینی برای توسعه صفا، صداقت، گذشت، محبت، عبادت و بندگی خداست. این خواسته شهدا و تاثیر فرهنگ اهل بیت است.

قالیباف ادامه داد: این خواسته انقلاب و شهداست و این تاثیر فرهنگ شهدا و اهل بیت است. البته ما این را قبول نداریم که وقتی وضع اقتصادی کشور به هم ریخته باشد، برویم و در حوزه فرهنگی کار کنیم زیرا هرجا فقر آمد در آن امر به معروف و نهی از منکر رخت بربسته و می‌رود. در جامعه ای که امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز نباشد، آن جامعه،جامعه اسلامی نیست و جامعه موفقی نخواهد بود. ما در سایه فرهنگ جهاد و شهادت و در سایه یک مدیریت جهادی و کار عقلانی بر بستر عقلانیت معنوی باید تلاش کنیم کار خودمان را پیش ببریم.

قالیباف در ادامه گفت: امروز می‌خواهم مطلبی را با شما جوانان و خانواده‌های شهدا بگویم. این مطلب سندی باشد بین ما. بعدا می‌توانید به من یادآوری کنید که آن روز در آستانه ماه رجب در حضور خانواده‌های شهدا چه گفتم. این وعده و قرار ما با هم است، اینک که در این لحظه در پیشگاه شما ایستاده ام به همین که اینجا ایستاده ام افتخار می‌کنم. همین که مرا پذیرفته اید، همین که خودی دانسته اید و همین که اجازه داده اید شما جوانان عزیز و حزب اللهی را دوست داشته باشم.

وی افزود: من، فرزند پدری هستم که در روستای سرسبز و کوچکمان با دستانش کار می کرد، با عرق جبین، پدرم به من آموخت که جزء مردم بودن، جزء همین روستایی ها، جزء همین بی ادعاها، بی زرق و برق ها، بی غرورها، افتخار است و آموخت که دوست داشتن مردم، سعادت می خواهد و عشق پدرم به مردم روستایمان، سال ها بعد عشق من شد برای دفاع از این مردم. دفاع از این خاک شریف، دفاع از این دین نجیب و دفاع از این اسلام عزیز.  و من همراه همین جوان های بی ادعا، عهد بستیم که تا جان در بدن داریم، از دوستی این مردم نگذریم: «انّهم فتیةٌ آمنوا بربّهِم و زدناهم هدی» یادم نمی آورد عهد جوانکی که هنوز مو بر صورت نداشت اما دل شیر داشت، «حسن باقری» را می گویم. مرد اخلاقی و جوانمردی که « امّی» بود مثل پیامبرش، اما سال ها قبل رفتنش سرش را فدای معرفتش کرده بود: «عبدالحسین برونسی»

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری افزود: توفیق داشتم سال های سال هم رزم این شهید بودم،‌ شهید برونسی یک کارگر ساده اما سرشار از معنویت و اخلاص بود. بزرگان افتخار می کردند که در گردان شهید برونسی بودند؛ من نباید بگویم در لشکرش فرمانده بوده‌ام،‌ من هم به عنوان فرمانده در جلوی این مرد زانو می زدم. اصلا وقتی نگاهش می کردی باید جلویش زانو می زدی. یادم نمی رود عهد شهید فهمیده که هنوز گرمای نگاهش را در چشمان پدر رنج کشیده‌اش می بینم.  بگذارید این داستان را برای شما بگویم، که این داستان من نیست داستان غیرت یک نسل است. قصه واقعی، قصه برونسی، همت، خرازی، کلهر،‌ فهمیده، زین‌الدین، و مگر می‌شود با آن بدن‌های نحیف و روح‌های بزرگ با آنها سال‌ها هم نفس بود، اما عهدشان را فراموش کرد و خدا را شاهد می‌گیرم که من از روزی که آخرین فشنگ جنگ رها شد تا امروز چشمان برادرانم عبدالحسین، شهید حاج همت، شهید فهمیده، مهاجر، شهید کاظمی و همه شهدای هم‌رزم، که هرگز آنها را فراموش نکرده‌ام. چندی پیش در جمع خانواده شهدا بودم.
قالیباف تاکید کرد: همسر شهید چراغچی به من گفت، فلانی! آیا به یاد «آقا ولی» هستی؟ دختر این شهید، زهرا خانم که در زمان شهادت شهید چراغچی سه ماه بیشتر نداشت و اولین فرزند این شهید بود نیز حضور داشت. من در پاسخ گفتم اگر روزی بگذرد و یاد شهید چراغچی نباشم، فردای قیامت مدیون شما هستم. چشمانی که هر لحظه می بینمشان در چهره تک تک شما مردم، چشمان برادران شهیدم که گویی اینک در صورت نجیب شما مردم حلول کرده است.

نامزد احتمالی انتخابات آتی ریاست‌جمهوری اظهار داشت: در پیشگاه شما افتخار می کنم که چشمانتان نظاره گر راه من است. شمایی که مرا از کوچه پس کوچه های روستایمان تا نبرد عشق و تا جهاد بعد از جنگ حمایت کردید، و اینک که اینجا ایستاده ام آمده ام دوباره با برادران شهیدم که گویی در چشمان شما نشسته اند، عهد ببندم با آن روح ها، عهد ببندم که بدن هایشان در کوه های غرب کشورم تکه تکه شد اما بی عزّت نشد، با آن ها عهد ببندم که تمام سال های انقلاب رنج کشیدند اما آه نکشیدند، با آن ها که درد فراقشان را حتی در گوش انقلاب هم زمزمه نکردند و به کوه های کوه درس مقاومت و ایستادگی دادند. با این خانواده های شهید، جانباز، مفقود الاثر، با این اهل دل، با این روح های شریف با این مردمان نجیب.

وی در ادامه تصریح کرد: من آمده ام دوباره با رهبر عزیزم، با امامم، با چشمان نگران مردمم، و با خاک میهنم؛ خاک شرافت، خاک عزت، خاک جوانمردی، عهد دوباره عشق ببندم، عشقی که از آن روزهای بهشتی در چهره های این مردم مانده است، روزهایی که ایران شده بود: باغی از باغ های بهشت. روزهایی که مردم همه برادر شده بودند: بی کینه، بی ریا، بی نفاق، بی دروغ، و با محبّت و صفا.

روزهایی که شهر شده بود، «شهر عشق»، بیابان شده بود، «بیابان صفا»، آسمان شده بود، «آسمان بی کینه.»

«روزهایی که در این نگاه های پرامید شما، اثرش هست و من عهد می بندم که آن روزهای بی کینه و ریا و دروغ و پرمحبّت و صفا را به شهرمان، به کشورمان و به آسمانمان بازگردانم. عهد می بندم که بر عهد با آن روح های عزیز پایدار بمانم که آنها تمام وجودم بودند و رفتند».

قالیباف در پایان تأکید کرد: ادامه تلاش و جهاد توأم با اخلاص در سایه نظام اسلامی و در مسیر مکتب اهل بیت را یک ضرورت می‌دانم. از خدا می‌خواهم با دعای خیر شما جوانان باصفا و با صداقت، آرمان‌های امام(ره) و شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری پیش ببریم و خداوند یک لحظه ما را به خود وا نگذارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها