امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60082
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمهدی کرباسی کارگردان مستند «فاکتور صوری» درباره این مستند گفت: در مرحلۀ تحقیقات مستند، این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمهدی کرباسی کارگردان مستند «فاکتور صوری» درباره این مستند گفت: در مرحلۀ تحقیقات مستند، این نتیجه برای ما حاصل شد که برای آسیب‌شناسی در حوزه بانکداری بدون ربا باید به سراغ سه ضلع «قانون»، «وجود ساختارِ مناسب برای اجرای قانون» و در نهایت «وضعیت اجرای قانون» رفت.

وی افزود: متاسفانه در مرحله تولید نیز شاهد بودیم که بانکداری در جمهوری اسلامی در هر سه حوزه و خصوصاً در حوزه ساختارِ اجرای قانون، ایرادات زیربنایی دارد.

کرباسی با اشاره به راوی‌­محور بودن مستند، تاکید کرد: راوی در این مستند به شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، بابل و قم سفر می‌کند و برای یافتن پاسخ سوال‌های خود، از نظر کارشناسان مختلفی همچون دکتر سیدعباس موسویان عضو شورای فقهی بانک‌ مرکزی، دکتر محمدحسین حسین‌زاده بحرینی نماینده مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی، دکتر ایرج توتونچیان استاد دانشگاه الزهرا(س)، دکتر ژولین پلیسیه (یاسین علی) دکترای اقتصاد اسلامی دانشگاه تولوز فرانسه و دکتر سبحانی استاد دانشگاه استفاده می‌کند.

کارگردان «فاکتور صوری» در انتها افزود: قرار است در ادامه فیلم‌برداری‌های مربوط به این مستند، از نظرات علی کفاشیان معاون بانک مرکزی در سال‌های 1354 تا 1381 نیز استفاده شود.

قرار است مستند بلند «فاکتور صوری» که با موضوع بانکداری اسلامی که در موسسه سفیرفیلم تولید می‌شود، امسال رونمایی شود.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها