امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60084
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در شیوه‌نامه ثبت‌نام مسکن ویژه تهران صراحتا اعلام شده است که یک عددی به عنوان ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در شیوه‌نامه ثبت‌نام مسکن ویژه تهران صراحتا اعلام شده است که یک عددی به عنوان مابه‌التفاوت هزینه ساخت و 30 درصد قیمت عرصه در نظر گرفته شده است.
پیش‌نویس قرارداد اعیانی مسکن ویژه تهران از اول مهرماه آماده است و تعداد زیادی از متقاضیان مسکن ویژه بر سر قسط پنجم و 30 درصد قیمت عرصه و مابه‌التفاوت هزینه‌های آماده‌سازی اختلاف‌نظر دارند.
بنابراین گزارش، این اختلاف‌نظر از سوی متقاضیان باعث شده تا وزارت راه و شهرسازی را مجبور کند، تا شاید یک قسط به پنج قسط قبلی اضافه کند.
این اضافه شدن یک قسط به اقساط 20 میلیون تومانی به این جهت است که احتمال دارد، دولت 30 درصد قیمت عرصه را جدا و محاسبات هزینه ساخت را جدا بگیرد، تا به مردم مساعدتی شود.
اختلاف‌نظر بر سر پیش‌نویس قرارداد اعیانی از آنجا شروع شد که متقاضیان مسکن ویژه تهران تصور می‌کردند، قسط پنجم 45 میلیون تومان است، در حالی که 30 درصد قیمت عرصه در این میان بلاتکلیف می‌ماند.
حال اگر بخواهیم این 30 درصد قیمت عرصه را که بلوک به بلوک در مسکن ویژه تهران متفاوت است، در نطر بگیریم، می‌بینیم که قطعا قیمت عرصه بیش از 50 میلیون تومان خواهد بود.
حال وزارت راه و شهرسازی برای اینکه به متقاضیان مسکن ویژه تهران مساعدتی داشته باشد، می‌خواهد یک قسط به اقساط قبلی اضافه کند، تا 30 درصد قیمت عرصه را جدا و محاسبات هزینه ساخت را جدا بگیرد.
اما در خصوص تفاهم‌نامه‌ای که دولت با پیمانکاران مسکن ویژه تهران در زمان نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی منعقد کرده است، مواردی را برای افزایش هزینه‌ها در نظر گرفته بود که ظاهرا قرار است آن را در دوره وزارت آخوندی به اجرا بگذارد.
در سایت مسکن تهرانسر قرار است یک افزایش قیمت منطقی را برای پیمانکاران به اجرا بگذارد که به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی این افزایش قیمت به متقاضیان فشاری وارد نخواهد کرد.
در تفاهم‌نامه این ظرفیت پیش‌بینی شده بود که یک رقمی باید بر اساس قیمت روز به مبلغ قرارداد اضافه شود، تا از آن سهم عرصه یک مقدار تعدیل شود.
ظاهرا پافشاری پیمانکاران بر سر افزایش قیمت ساخت و ترس از اینکه این واحدهای مسکونی در زمان مقرر به اتمام نرسد، این تصمیم گرفته شود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار