امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60090
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۵
تعداد بازدید: 152
«حسن المرزوق»، یکی از رهبران معارضان بحرینی «جمعیت دمکراتیک بحرین» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، ...

«حسن المرزوق»، یکی از رهبران معارضان بحرینی «جمعیت دمکراتیک بحرین» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، اظهارات یک مقام ارشد بحرینی در خصوص قصد حکومت بحرین برای گسترش روابط خود با اسرائیل که آن را به "دوست جدید خود" توصیف کرده، گفت: معارضان از برقراری چنین رابطه‌ای میان تل‌آویو و منامه شگفت زده نخواهد شد.

وی در پاسخ به سوال مربوط به بحران حقوقی در بحرین تاکید کرد که بحران حقوقی در بحرین به دلیل عدم توجه نظام به توافقنامه‌های بین المللی ژنو در این اواخر شدت یافته است.

المرزوق تاکید کرد که عوامل متعددی از جمله «سیاست‌های دوگانه کشورهای بزرگ باعث شده تا نظام بحرین به نقض حقوق بشر در این کشور به طور فزاینده‌ای دست بزند.

وی گفت: نظام حاکم در خصوص اینکه انقلاب بحرین با افزایش فزاینده نقض حقوق بشر علیه تظاهرکنندگان متوقف خواهد شد، دچار توهم شده و این انقلاب با وجود همه سرکوب‌ها ادامه خواهد یافت. 

  آنچه در زیر می‌آید، مشروح این گفت‌وگو است:

فارس: آیا بحران حقوقی در بحرین شدت یافته است؟
 
حسن المرزوق: بله، بحران حقوقی روز به روز به دلیل سیطره نظام بحرین و عدم توجه آن به همه توصیه‌هایی که بسیاری از سازمان‌های محلی و جهانی و در راس آنها توصیه‌های ژنو دارند، در حال تشدید است و در این میان سکوت جامعه بین المللی در برابر تخلفات نظام بحرین و سیاست‌های دوگانه‌ای که کشورهای بزرگ و سازمان‌های منطقه‌ای دارای منافع مشترک با منامه دارند، به تشدید این روند کمک کرده است. این کشورها و سازمان‌ها تنها به بیان برخی تاسف‌ها در قبال نقض‌های صورت گرفته و درخواست‌ها مبنی بر اینکه نظام رفتار خود در قبال معترضین را کنترل کند اکتفا می‌کنند و این عوامل باعث می‌شود تا نظام بحرین در نقض حقوق مردم هر روز جری‌تر شود. اما این نظام باید بداند که با نقض حقوق بشر انقلاب بحرین متوقف نخواهد شد، برعکس این موضوع باعث می‌شود تا ملت بحرین در مسیر خود پایدارتر باشند.
 
فارس: اخباری مبنی بر اینکه آمریکا علیه نظام حاکم بحرین درحال توطئه‌‌چینی است، منتشر شده، نظر شما در این‌باره چیست؟
 
حسن المرزوق: این خبرها دروغی بیش نیست، و ما آن را «دروغ آوریل» به شمار می‌آوریم و این تنها یک شوخی است!! بی‌ترید راز بقای نظام در این شرایط حمایت مطلق آمریکا از آن است و دلیل این مدعا قرار دادن انواع سلاح‌ها برای سرکوب ملت بحرین و سکوت آشکار در برابر نقض‌های صورت گرفته است. این سکوت حمایت از نظام به شمار می‌آید و حمایت دولت آمریکا از نظام بحرین یکی از دلایل اصلی استمرار نظام است. هنوز پایگاه‌های نظامی آمریکا در بحرین، توافقنامه‌های تجاری برقرار هستند و سفیر آمریکا در این کشور حضور دارد و در موارد بی‌شماری تلاش کرده، از برخی گروه‌های مخالف نظام بخواهد، از مخالتف‌های خود دست بردارند. همه این موارد حاکی از دروغ بودن وجود توطئه‌ای آمریکایی علیه نظام است.
 
فارس: آیا نظام بحرین قصد دارد، با اسرائیل رابطه برقرار کند؟ اظهارات مسئول بحرینی در این رابطه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
 
حسن المرزوق: خبرهایی در رابطه با وجود تلاش‌هایی از سوی حکومت بحرین برای برقراری رابطه با رژیم اسرائیل منتشر شده، ما به عنوان مخالفان نظام به خصوص با توجه به ضرباتی که به نظام وارد می‌شود، از این امر تعجب نمی‌کنیم.
 
فارس: اگر اوضاع در بحرین تا این حد بحرانی و وخیم است، به نظر شما گفت‌وگوی می‌تواند راه حلی برای این بحران باشد؟
 
حسن المرزوق: نظام بحرین از گفت‌وگوهای صوری برای توجیه نقض‌هایی استفاده می‌کند که در این کشور علیه معارضان صورت می‌گیرد. ما مشاهده کردیم که از همان روز اول که این گفت‌وگو شروع شد، همزمان با آن موج حمله‌های امنیتی نیز افزایش یافت و عملیات قتل و سرکوب به شدت افزایش یافت و تلاش بسیار زیادی شد تا انقلاب بحرین تروریستی جلوه کند. گروه‌های مخالف با حسن نیت وارد این گفت‌وگو شدند که هیچ نشانه‌ای از گفت‌وگو در آن دیده نمی‌شود، به خصوص که با وجود این گفت‌وگوها مردم بحرین همچنان از نقض حقوق بشر رنج می‌برند، از این‌رو بر گروه‌های حاضر در گفت‌وگو لازم است تا از آن خارج شوند و تا متوقف نشدن این نقض‌ها و برملا نشدن چهره واقعی نظام به جهانیان وارد آن نشوند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها