امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60094
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام نیری رئیس محکمه عالی انتظامی قضات در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام نیری رئیس محکمه عالی انتظامی قضات در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر علت تعلیق شدن 6 نفر از قضات دستگاه قضایی گفت: من تنها می‌توانم دلیل تعلیق یکی از این افراد را نام ببرم.

وی افزود: یکی از این 6 نفر از نظر علمی از سوی دادگاه ضعیف تشخیص داده شد و به همین دلیل پس از تعلیق به بخش اداری منتقل شد.

رئیس محکمه عالی انتظامی قضات درباره علت تعلیق 5 نفر دیگر سکوت کرده و گفت: به دلیل حفظ آبروی افراد نمی‌توان جزئیات تعلیق آنها را مطرح کرد.

وی تصریح کرد: در قانون برای قاضی شأن خاصی در نظر گرفته شده است که برای مثال وی نمی‌تواند در هر مراسم و یا در هر مجلسی شرکت کند و یا حتی خودش نباید نان خریداری کند. یا نباید بدون کت و شلوار در خیابان‌ حاضر شود.

حجت‌الاسلام نیری گفت: اینها تخلفات یک قاضی به حساب می‌آید که موجب می‌شود محکمه عالی به این فرد تذکر دهد. اما تخلفات بزرگتری هم است که باعث تعلیق یک قاضی می‌شود.

رئیس محکمه عالی انتظامی قضات همچنین درباره منع کشیدن سیگار از سوی قضات گفت: این منع برای جذب یا استخدام قضات نبوده است بلکه براساس آئین‌نامه قاضی نباید در جلسه دادگاه سیگار بکشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار