امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60104
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۵
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ پلیس استرالیا از کشف یک محموله «متامفتامین» به ارزش 189 میلیون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ پلیس استرالیا از کشف یک محموله «متامفتامین» به ارزش 189 میلیون دلار که میان تایرهای یک دستگاه کامیون جاسازی شده بود، خبر داد.

پلیس استرالیا اذعان کرد که سه نفر که در بارگیری این محموله نقش داشته‌اند دستگیر شده‌اند و انتظار می‌رود که به اشد مجازات و حبس ابد محکوم شوند.

در ارتباط با این محموله 200 کیلوگرمی که از چین بارگیری شده است دستگیر شدند و در انتظار اشد مجازات و محکومیت حبس ابد به سر می‌برند.

«اسکات لی» فرمانده پلیس فدرال استرالیا در این باره گفت: کشف و ضبط این محموله که به دنبال ارائه گزارش به پلیس صورت گرفت توانست از پخش گسترده آن در خیابان شهرهای کوچک و بزرگ استرالیا جلوگیری کند.

وی تاکید کرد به دلیل تعهد پلیس برای مقابله با چنین جرایمی، عملیات مقابله با سندیکای قاچاق مواد با جدیت ادامه خواهد یافت.

مت‌آمفتامین یک ﻣﺎﺩﻩ ﻣﺘﺤﺮک ﺑﺴیﺎﺭ ﺍﻋﺘیﺎﺩﺁﻭﺭ ﺍﺳﺖ کﻪ ﺳیﺴﺘﻢ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﻣﺮکﺰی یعنی ﻣﻐﺰ ﻭ ﻧﺨﺎﻉ ﺭﺍ ﺷﺪیﺪﺍً ﻣﺘﺄﺛﺮ می‌کند.

ﺑﻪ ﻟﺤﺎﻅ ﺷیﻤیﺎیی، ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺁﻥ ﺷﺒﺎﻫﺖ ﺑﺴیﺎﺭی ﺑﻪ ﺁﻣﻔﺘﺎﻣیﻦ ﺩﺍﺭﺩ ﺍﻣﺎ ﺗﺄﺛیﺮﺍﺕ ﺁﻥ ﺑﺮ ﺳیﺴﺘﻢ ﺍﻋﺼﺎﺏ ﻣﺮکﺰی ﺑﺴیﺎﺭ ﻗﻮیﺗﺮﺍﺳﺖ.

متیل آمفتامین، که در بازار سیاه بنام «شیشه» معروف است، نام یک ماده روان گردان است. این ماده محرک اعصاب است.

مت‌آمفتامین با تاثیر مستقیم بر مکانیسم‌های مغز شادی و هیجان در فرد ایجاد می‌کند. مت‌آمفتامین همچنین باعث اختلال شدید در خواب و یا بی‌خوابی شدید می‌شود.

مصرف کننده دچار بی‌اشتهایی شدید شده و ساعت‌ها و حتی تا روزها اشتها به غذا ندارد.

در عین حال این ماده باعث تشنگی می‌شود و مصرف کننده مجبور است مقدار زیادی آب بنوشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها