امروز : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 25
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60120
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 31
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، وزارت خارجه چین از مشارکت ایران در کنفرانس ژنو 2 درباره حل بحران سوریه ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، وزارت خارجه چین از مشارکت ایران در کنفرانس ژنو 2 درباره حل بحران سوریه حمایت کرد.

«هوا چونیانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: حل و فصل بحران سوریه بدون مشارکت و حمایت کشورهای منطقه ای به ویژه کشورهایی که در سوریه دارای نفوذ هستند امکان پذیر نیست.

«ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از این گفته بود که اگر ایران از بیانیه کنفرانس ژنو 1 و فرایند دولت انتقالی در سوریه حمایت کند واشنگتن از مشارکت این کشور در کنفرانس ژنو 2 استقبال خواهد کرد.

این درحالیست که مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه ایران روز سه شنبه، پذیرفتن هرگونه پیش شرطی برای شرکت در مذاکرات سوریه را رد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که راه حل سیاسی تنها راه ممکن برای موضوع سوریه است.

وی افزود: پکن امیدوار است طرف‌های حاضر در بحران سوریه فرصت را غنیمت بشمارند و تلاش‌های خود را برای برگزاری کنفرانس ژنو 2 افزایش دهند و به دنبال حل سریع این بحران از طریق گفت‌وگو و مذاکره باشند.

کنفرانس ژنو 2 قرار است به ابتکار روسیه و آمریکا برای پایان دادن به بحران سوریه برگزار شود اما به دلیل اختلافات موجود تا کنون برگزار نشده است. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار