امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60126
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۵
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جعفری - مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این که ارائه خدمات مهندسی و ارتقاء ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جعفری - مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این که ارائه خدمات مهندسی و ارتقاء کیفیت ساخت‌وساز در شهر تهران و به ویژه در بافت‌های فرسوده مستلزم تعامل میان متولیان این امور است، از امضاء تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان نوسازی شهر تهران به عنوان متولی در امر سیاست گذاری برای نوسازی بافت های فرسوده و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران که متولی ارائه خدمات مهندسی است خبر داد.

جعفری با بیان این که یک شهر زمانی به نقطه توسعه یافتگی می رسد که در تمامی ابعادش به رشد و پیشرفت رسیده باشد، خاطر نشان کرد: چنانچه خدمات مهندسی در زمینه حرفه ای و تخصصی ارائه شود توسعه یافتگی به وقوع می پیوندد.

وی با بیان این که دستگاه‌های مختلفی متولی موضوعات شهری هستند، تأکید کرد: کلان شهرهای توسعه یافته در مسیر پیشرفت هستند و ضروری است ما نیز در دنیای حرفه‌ای امروز از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در حوزه‌های فناوری، تکنولوژی و ... در راستای ارتقاء کیفیت محیطی و زندگی استفاده نماییم.

وی تصریح کرد: سازمان نوسازی شهر تهران رسالت دارد مسیر احیاء، نوسازی شهر را با استفاده از توان تخصصی و علمی به جلو پیش برد، از این رو ضروری است مجموعه ای که متولی در مدیریت شهری است در کنار خدمات فنی و مهندسی هم افزایی را به وجود بیاورند تا در نتیجه آن رشد و کیفیت نوسازی بر اساس اصول فنی و مهندسی با رویکرد شهرسازی و معماری ایرانی، اسلامی در بافت های فرسوده شهر تهران صورت پذیرد.

جعفری با تأکید بر لزوم ارتقاء کیفیت ساخت و سازها در بافت های فرسوده، عنوان کرد: بر اساس این تفاهم نامه سازمان نوسازی شهر تهران مکلف به پشتیبانی، حمایت و هدایت خدمات فنی و مهندسی است که از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ارائه خواهد شد.

به گفته وی جلوگیری از تولید ساختمان‌های ناپایدار، مقاوم سازی، رشد و کیفیت نوسازی هم راستای کمیت آن بر اساس اصول فنی و مهندسی با رویکرد شهرسازی و معماری اسلامی ایرانی در بافت های فرسوده شهر تهران بخشی از این خدمات هستند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه، گفت: با امضاء این تفاهم نامه نخستین گام هم افزایی توان مدیریتی دستگاه های خدمات رسان در عرصه شهری کنار هم قرار می گیرند و این امر می تواند الگو و مدلی برای سایر کلانشهرهای کشور نیز قرار گیرد.

غفرانی - ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز در این جلسه جامعه مهندسین کشور را به عنوان سرمایه های بزرگ ملی دانست و گفت: جایگاه واقعی مهندسی در عرصه ساخت و ساز در گذشته مورد غفلت قرار گرفته که تلاش می کنیم برنامه ای جهت نهادینه سازی نقش واقعی مهندسین متخصص در عرصه ساخت و ساز تدوین نمائیم.

ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح کرد: چنانچه در فرآیند نوسازی بافت های فرسوده، کیفی سازی و رعایت اصول و ضوابط مهندسی مورد توجه قرار نگیرد، فرسوده سازی رواج یافته و بافت های فرسوده دیگری جایگزین بافت های فرسوده فعلی می شود.

به گفته وی بالغ بر 60 هزار مهندس فعال در شهر تهران وجود دارد که ترغیب این مهندسین جهت استفاده صحیح از سرمایه های موجود و جلوگیری از فرسوده سازی، نخستین گامی است که با انعقاد این تفاهم نامه همکاری عملیاتی خواهد شد.

بر اساس این گزارش تفاهم‌نامه دیگری نیز میان سازمان نوسازی و شرکت بیمه پارسیان در راستای سیاست ها و اهداف بخش مسکن و فرهنگ سازی در بخش مذکور و به منظور ترویج بیمه کیفیت) عیوب اساسی و پنهان ( ساختمان های مسکونی به ویژه در محدوده بافت فرسوده شهر تهران منعقد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها