امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 60134
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه طی سخنرانی خود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه طی سخنرانی خود در هشتمین نشست سران کشورهای شرق آسیا در پایتخت برونئی خواستار آن شد که در برگزاری کنفرانس بین‌المللی در مورد سوریه بیش از این تاخیر نیفتد.

لاوروف گفت: در شرایط کنونی بسیار مهم است که کنفرانس ژنو-2 هر چه سریعتر برگزار شد و این مسئله‌ای است که ما ماه‌هاست در مورد آن صحبت کرده‌ایم. هرچه ما در برگزاری این کنفرانس تعلل بخرج دهیم، طرفداران اسلام افراطی در سوریه که درصدد ایجاد یک خلیفه گری اسلامی در این کشور هستند، بیشتر قدرت خواهند گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه معتقد است که هرچه آغاز روند سیاسی حل و فصل بحران در سوریه به درازا کشیده شود، این امکان بیشتر خواهد شد که جای پای گروه‌های دارای تمایلات افراطی در این کشور محکم تر شود.

لاوروف از همه جامعه جهانی و کشورهایی که از ابتکارعمل روسیه و آمریکا در خصوص برگزاری کنفرانس ژنو-2 حمایت می‌کنند، قدردانی کرده و افزود: روسیه همچنان به تلاش خود برای برگزاری هرچه سریعتر این کنفرانس ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار